Zjazd Diecezjalny KSM-u

21 listopada 2015r. w Siedlcach odbył się Zjazd Diecezjalny KSM. Przedstawiciele wszystkich oddziałów z naszej diecezji spotkali się, aby podsumować tegoroczną pracę stowarzyszenia. Przedstawicielkami naszego oddziału były Dominika i Zuza. Zjazd rozpoczął się o godzinie 10 Eucharystią. Po niej zebraliśmy się na auli gdzie odczytane zostały sprawozdania merytoryczne i finansowe. Zaplanowane wybory do Zarządu Diecezjalnego niestety nie doszły do skutku z powodu zbyt małej liczby kandydatów. Mają się one odbyć w najbliższym czasie. Oprócz kwestii formalnych nie zabrakło czasu na modlitwę: adorację, modlitwę różańcową, koronkę do Bożego miłosierdzia. Wzięliśmy też udział w bardzo ciekawych i wartościowych warsztatach o relacjach w rodzinie. Poprowadziło je małżeństwo z 25- letnim stażem małżeńskim. Rozmawialiśmy o funkcjach rodziny, relacjach rodzice- dzieci, problemach i radościach. Wieczorem pojechaliśmy do Seminarium, gdzie klerycy wystawili piękną sztukę o radosnym św. Filipie Neri. Napełnieni ta radością, ze śpiewem „Preferisco Paradiso” wróciliśmy do bursy, gdzie przygotowaliśmy się do niedzielnych uroczystości.

22 listopada, w święto Chrystusa Króla Wszechświata, czyli święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży miło miejsce bardzo ważne dla naszego oddziału wydarzenie. Podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Sawczuka 37 osób, (w tym Dominika i Zuzanna z naszego oddziału) złożyły przyrzeczenie i stały się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przyrzeczenie jest kluczowym momentem bycia w KSMie. Kiedy wypowiadałyśmy słowa: „Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć bobu, Kościołowi i OjczyĹşnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.” czułyśmy odpowiedzialność, którą na siebie przyjęłyśmy, ale jesteśmy bardzo szczęśliwe, że odważyłyśmy się wypowiedzieć nasze „GOTÓW”.