Modlitwa za zmarłych kapłanów

Miesiąc listopada to czas, gdy w szczególny sposób myślimy o naszych zmarłych. Nie zapominamy w tych dniach także o kapłanach, którzy udzielali nam sakramentów, katechizowali, dbali o nasz rozwój duchowy. W czwartek, 12 listopada 2015 r. w naszej kolegiacie kapłani celebrowali Eucharystię w intencji zmarłych księży, którzy pracowali w dekanacie garwolińskim.  Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił nasz Proboszcz i dziekan ks. Prałat Ryszard Andruszczak.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twoi słudzy, kapłani, których w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radowali się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci...