Obchody Święta Niepodległości w Garwolinie

Punktem centralnym obchodów Święta Niepodległości w Garwolinie była Eucharystia w kolegiacie, którą celebrowali proboszczowie garwolińskich parafii. Tradycyjnie oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Orkiestra Dęta OSP Garwolin pod batutą Tadeusza Miętusa. Po Mszy św. poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy na czele z Orkiestrą Dętą przemaszerowali pod obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po wystąpieniu burmistrza p. Tadeusza Mikulskiego zostały złożone wiązanki kwiatów.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury. Władze samorządowe Garwolina podziękowały poseł Stanisławie Prządka za czternaście lat poselskiej służby dla dobra miasta a także złożyły gratulacje Grzegorzowi WoĹşniakowi za ponowny wybór na posła. Laureaci konkursu historycznego „Polska Jagiellonów” i Festiwalu Piosenki Religijno-Patriotycznej odebrali nagrody.