ŚDM - duże wyzwanie logistyczne

Podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, w trzech dekanatach: garwolińskim, osieckim i łaskarzewskim, przez pięć dni przebywać będzie ponad 400 pielgrzymów z Białorusi, Rosji, Słowacji, Szkocji i Włoch. Przygotowaniu do ich pobytu poświęcone było spotkanie władz samorządowych, kościelnych, oświatowych, służb mundurowych i instytucji, które w różny sposób odpowiadać będą  m. in. za zapewnienie właściwych warunków przebywania zagranicznych gości na terenie gminy, ich bezpieczeństwa, sposobów przemieszczania się, prezentacji walorów turystycznych i historycznych danego regionu oraz pobytu w rodzinach na terenie poszczególnych miast i gmin, krótko mówiąc, logistyki dużego przedsięwzięcia, jakim będzie godziwe przyjęcie pielgrzymów. Było to pierwsze na takim szczeblu spotkanie, które rozpocznie ścisłą współpracę na różnych szczeblach decyzyjnych i wykonawczych.

O podsumowanie spotkania Waldemar Jaroń
poprosił ks. Wojciecha Sobieszka - rejonowego koordynatora
Światowych Dni Młodzieży w Garwolinie.

Relację możemy posłuchać na portalu ⇒    podlasie24.pl