Przedstawienie Biedaczyna z Asyżu

W dniu 15 listopada 2015 r. Stowarzyszenie Św. Franciszka, działające przy Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie wraz z uczniami zorganizowało akcję charytatywną. Po wszystkich Mszach św. w kolegiacie odbył się kiermasz książek Jakuba Dudzika (absolwenta SP nr 1): „Biedaczyna z Asyżu”. Dochód z tej akcji zostanie wpłacony na konto Stowarzyszenia Św. Franciszka i przeznaczony na dofinansowanie kosztów leczenia chorych dzieci z ubogich rodzin.

Po Mszy św. o godz. 12.00 zostało wystawione przedstawienie o Patronie stowarzyszenia, oparte na treści: „Biedaczyny z Asyżu”. Przygotowali je uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 pod kierunkiem nauczycieli religii: s. Zofii Wasilewskiej i Elżbiety Misińskiej. Scenografię przygotowała Anna Kajka. Członkowie Stowarzyszenia Św. Franciszka w imieniu własnym i chorych dzieci dziękują za każdą złożoną ofiarę staropolskim: „Bóg zapłać”.