Inauguracja roku szkolnego i katechetycznego 2015-16

Jak co roku 1 wrzeÅ›nia mÅ‚odzież i dzieci rozpoczynajÄ… kolejny rok szkolny i katechetyczny. Uroczystej Eucharystii przewodniczyÅ‚ ks. Gabriel Mazurek, prefekt ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ im. MarszaÅ‚ka PiÅ‚sudskiego na ul. DÅ‚ugiej. Pozostali księża sÅ‚użyli posÅ‚ugÄ… w konfesjonale. Na poczÄ…tku Eucharystii zostaÅ‚y wprowadzone poczty naszych szkóÅ‚ – nowoutworzonego ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Nr 1, Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. C.K. Norwida oraz ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ im. PiÅ‚sudskiego. We Mszy Å›wiÄ™tej licznie udziaÅ‚ wziÄ™li uczniowie, nauczyciele i rodzice. NastÄ™pnie Ks. PraÅ‚at Ryszard Andruszczak serdecznie wszystkich pozdrowiÅ‚ i powitaÅ‚, a szczególnie ciepÅ‚o zwróciÅ‚ siÄ™ do uczniów klas pierwszych, dodajÄ…c im otuchy i odwagi. W homilii ks. Gabriel mówiÅ‚ o potrzebie zdobywania wiedzy, aby stawać siÄ™ czÅ‚owiekiem  mÄ…drym, dobrze korzystajÄ…c z czasu nauki. OprawÄ™ liturgicznÄ… Mszy Å›w. przygotowaÅ‚a p. Elżbieta MisiÅ„ska- katechetka, razem z dziećmi i mÅ‚odzieżą nowo utworzonej jednostki szkolnej – ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 1. Po zakoÅ„czonej Eucharystii uczniowie udali siÄ™ do swoich szkóÅ‚ .