Poświęcenie świetlicy wiejskiej w Głoskowie

Dzięki środkom unijnym przeprowadzony został kapitalny remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Głoskowie w gminie Borowie, z docelowym jego wykorzystaniem na świetlicę wiejską. Koszt przedsięwzięcia, to ponad pół miliona złotych, ale w obiekcie mieścić się będzie funkcjonalna świetlica i strażacka remiza. Uroczystość oddania obiektu do użytku miała miejsce w niedzielę 20 września w obecności licznie zgromadzonych mieszkańców Głoskowa oraz zaproszonych gości. Rozpoczęła je Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowej kaplicy. Druga część uroczystości kontynuowana była na placu przed świetlicą.
Budynek świetlicy wiejskiej posiada salę główną o powierzchni użytkowej 300 metrów kwadratowych, zaplecze kuchenne, sanitariaty, w tym dla niepełnosprawnych oraz inne pomieszczenia dodatkowe. W budynku wydzielono dwa pomieszczenia garażowe i inne niezbędne zaplecze na potrzeby OSP w Głoskowie - mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie.

Wójt dokonał symbolicznego przekazania budynku strażakom i mieszkańcom Głoskowa, a proboszcz garwolińskiej parafii Przemienienia Pańskiego, ks. prałat Ryszard Andruszczak go poświęcił.

– Przyglądam się gminom na całym Mazowszu, i ta gmina jest gminą, która świetnie pozyskuje środki zarówno unijne jak i samorządu. I tutaj, dzisiaj powinniśmy podziękować wszystkim pracownikom panie wójcie i panu i radzie za to, że właśnie te środki udało się pozyskać, a nie jest to łatwe. Życzę, aby to miejsce było takim drugim domem…- mówiła Janina Ewa Orzełowska- wicemarszałkini województwa mazowieckiego. Uroczystości uświetniła orkiestra dęta z Borowia.

Więcej zdjęć w albumie poniżej

POŚWIĘCENIE ŚWIETLICY W GŁOSKOWIE