Pielgrzymi dotarli do celu na Jasną Górę

35. Piesza Pielgrzymka Podlaska dotarła dziś, 14 sierpnia 2015 rano na Jasną Górę. Pątnicy z diecezji siedleckiej wędrowali pod hasłem „BądĹşcie sobie wzajemnie poddani”.

W 35. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę uczestniczyło około 3,5 tys. pątników, którym posługiwało 71 kapłanów, 42 alumnów, 13 sióstr i braci zakonnych. O zdrowie pątników dbało 11 lekarzy, 109 pielęgniarek. Nad bezpieczeństwem pielgrzymki czuwało 241 osób ze służby porządkowej. Oprawę muzyczną przygotowywało 369 osób.  Najdłużej, bo od 31 lipca szli pątnicy z grupy włodawskiej, pokonując 413 km.

Nad przebiegiem 35. PPP czuwały służby centralne pielgrzymki: ks. Piotr Wojdat - kierownik pielgrzymki, ks. Andrzej Karwowski - zastępca kierownika pielgrzymki, ks. Adam Turemka, ks. Krzysztof Stepczuk, ks. Leszek Dąbrowski - ojcowie duchowni, ks. Jacek Wojdat - kierownik bazy i opiekun pielgrzymów duchowych.

Grupa 7 A to grupa biało-czerwona z parafii Przemienieni Pańskiego
w Garwolinie i dekanatu garwolińskiego.
Patronem grupy jest św. Wojciech.

W tym roku w grupie pielgrzymowało 226 pątników.
Przewodnikiem po raz trzeci był ks. Wojciech Sobieszek,
którego wspierał ks. Paweł Wysokiński i alumn Adrian Gendek.

Nad zdrowiem pielgrzymów czuwała pani doktor Hanna Stefańska-Baran.
Służbę medyczną w grupie pełniło 7 osób.
18 osób pełniło służbę porządkową, a 13 osób służbę liturgiczno-muzyczną.