Uroczystość odpustowa i instalacja kanoników

Ponad 30 księży i około 250 wiernych uczestniczyło w uroczystej sumie odpustowej odprawionej 6 sierpnia przez Ordynariusza Diecezji Siedleckiej w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Tego dnia bp. Kazimierz Gurda dokonał instalacji dwóch nowych kanoników w Kapitule Kolegiackiej.

Podczas Eucharystii Pasterz Diecezji Siedleckiej  dokonał instalacji kanonickiej ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego - profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowcę w siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym oraz ks. Eugeniusza Pepę - proboszcza parafii w Żabiance. – Czynię to z prawdziwą radością. Godność kanonika jest wyrazem mojej wdzięczności za wysiłki duszpasterskie księży, które realizują w żywej łączności ze swoim biskupem- mówił bp. Gurda. W homilii biskup mówił o przemienieniu na Górze Tabor. – Potrzeba jest w naszej drodze wiary zobaczenia Jezusa, który jest Bogiem, dlatego to dzisiejsze święto jest tak ważne i potrzebne nam, uczniom Jezusa XXI wieku-artykułował.

W krótkim przemówieniu, ks. kan. Andrzej Kiciński powiedział, że kiedy usłyszał te nominacje, pomyślał sobie, jaka jest piękna diecezja siedlecka. I w tym wymiarze ogólnokościelnym i w tym wymiarze lokalnym…

Więcej zdjęć można obejrzeć w poniższym albumie:

Uroczystość odpustowa i instalacja kanoników 2015

Posłuchaj także  relacji z uroczystości przygotowanej przez Waldemara Jaronia:

www.podlasie24.pl