Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu

Dnia 2 lipca 2015 w przypadające w naszej diecezji wspomnienie NMP Kodeńskiej, Matki Jedności (w Kodniu obchodzone jako Święto) przeżywamy Diecezjalny Dzień Chorego. Na uroczystości do Kodnia przybywają tego dnia rzesze pielgrzymów z naszej diecezji i z poza niej. Tak było także i tego roku. Hasłem tegorocznym były słowa: „W komunii z Cierpiącym i Zmartwychwstałym Panem!”

O godzinie 11.40 z bazyliki na kalwarię wyruszyła  procesja Maryja z obrazem MB Kodeńskiej. Sumie pontyfikalnej w intencji chorych i cierpiących przewodniczył Ordynariusz Siedlecki – Biskup Kazimierz Gurda.  Po zakończeniu Mszy św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu i  błogosławieństwo lourdzkie.

W uroczystościach tych brała również grupa pielgrzymów z naszej parafii z ks. Arturem.