Nocne kino plenerowe w Garwolinie - dzień 2

2 lipca o 21.00 w Garwolinie kolejna promocja Światowych Dni Młodzieży. W czwartek 2 lipca na Zarzeczu w Garwolinie odbyło się nocne kino plenerowe. Tym razem oglądaliśmy film: „Bezcenny dar”. Zanim jednak rozpoczęliśmy projekcję filmu, ks. Wojciech - rejonowy koordynator ŚDM Garwolin wraz z Liderami rejonowymi przedstawili zebranym idee ŚDM-u. Pod koniec ich wystąpienia został wyświetlony zwycięski film z konkursu: „Przez Garwolin do Krakowa”.

Kino zostało zorganizowane już po raz kolejny. Na przestrzeni 3 lat parafia Przemienienia Pańskiego wyświetliła 5 filmów dla mieszkańców Garwolina. Obejrzeliśmy już „Spotkanie”, „Popiełuszko”, „Wymyk”, „Idealna fala” oraz „Bezcenny dar”. Nowością jest to, że po raz pierwszy wyświetlaliśmy te filmy na Zarzeczu - niejako w „centrum” naszego miasta - podkreśla ks. Wojciech. Jest to bardzo udana lokalizacja - zaznacza pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

Czas projekcji był też czasem do ewangelizowania. Nawiązując do filmów kilka zdań skierował do zebranych ks. Wojciech, jak również swoją obecność zaznaczył KSM z parafii Przemienienia Pańskiego będąc w swoich oddziałowych koszulkach, rozkładając KSM-owy transparent oraz sprzedając przekąski podczas filmu. Oczywiście na zakończenie filmu wylosowaliśmy osobę, która wygrała 7-calowy tablet Blow. Zwyciężczynią okazała się Katarzyna. Oprócz tabletu losowaliśmy kubek i koszulki firmy Blow.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę ks. prałata Ryszarda Andruszczaka - proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego, p. Staroście i p. Burmistrzowi, jak również sponsorom, firmom: BLow, Ochnik, LTC, Kruger&Matz, agencji reklamowej Effect.

Wszystkich chętnych zapraszamy 27 sierpnia 2015r. na kwadrat.

Odbędzie się tam kolejna promocja ŚDM Garwolin i kolejna projekcja filmu.

Tym filmem pożegnamy wakacje.

ŚDM Garwolin