Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy ks. Józefa Szajdy

W niedzielÄ™, 13 wrzeÅ›nia  2015 r. podczas Eucharystii celebrowanej pod przewodnictwem ks. Bp Kazimierza Gurdy, zostaÅ‚a odsÅ‚oniÄ™ta i poÅ›wiÄ™cona tablica upamiÄ™tniajÄ…ca osobÄ™ i dzieÅ‚o ks. Jóżefa Szajdy, który posÅ‚ugiwaÅ‚ n naszej parafii w latach 1972-82.

- Należy pamiÄ™tać o tych, którzy stajÄ… siÄ™ poprzez swoje życie, poprzez swojÄ… dziaÅ‚alność Å›wiadkami Boga, prawdy, dobra, Å›wiÄ™toÅ›ci. Dzisiaj poÅ›wiÄ™cona tablica jest wyrazem takiej wÅ‚aÅ›nie pamiÄ™ci ks. Józefa Szajdy .
- ByÅ‚ Å›wiadkiem wiary w Chrystusa dla jednego pokolenia w Garwolinie. Przez dziesięć lat gÅ‚osiÅ‚ SÅ‚owo i stawaÅ‚ siÄ™ tym, który potrafiÅ‚ prowadzić. AngażowaÅ‚ siÄ™ w duszpasterstwo mÅ‚odzieży, prowadziÅ‚ Ruch „ÅšwiatÅ‚o- Å»ycie”, potrafiÅ‚ mÅ‚odym ludziom odkrywać piÄ™kno Boga - artykuÅ‚owaÅ‚ podczas homilii Pasterz KoÅ›cioÅ‚a Siedleckiego.

Ekscelencjo, Księże Biskupie przyjmij serdeczne podziÄ™kowanie za obecność poÅ›ród nas, za sprawowanÄ… EucharystiÄ™ oraz poÅ›wiÄ™cenie tablicy upamiÄ™tniajÄ…cej postać i dzieÅ‚o naszego Wychowawcy i Mentora KsiÄ™dza Józefa Szajdy. Lata 70-te i 80-te ubiegÅ‚ego wieku to trudny czas dla Ojczyzny a dla nas ważny okres  wzrastania, dojrzewania i wyborów. KsiÄ…dz Józef prowadziÅ‚ nas poprzez lata dzieciÅ„stwa i mÅ‚odoÅ›ci, wspieraÅ‚ naszych rodziców i nauczycieli wskazujÄ…c na Najwyższy Autorytet - Jezusa Chrystusa. W imieniu inicjatorów ufundowania tablicy dziÄ™kujÄ™ wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili siÄ™ do urzeczywistnienia tej idei, czy to przez dar materialny czy też przez modlitwÄ™. DziÄ™kujÄ™ za obecność na tej Eucharystii wychowankom KsiÄ™dza oraz naszym rodzinom, dziÄ™kujÄ™ przyjacioÅ‚om KsiÄ™dza z lat pracy w Garwolinie i Siedlcach. DziÄ™kujÄ™ rodzinie KsiÄ™dza przybyÅ‚ej z Paszenek i Chorodyszcza, ks. Mirkowi z Rzymu, ks. Kanonikowi Andrzejowi KiciÅ„skiemu, ks. Antoniemu Przybyszowi, ks. Dariuszowi Lipcowi, dziÄ™kujÄ™ ksiÄ™dzu Dziekanowi Ryszardowi i wszystkim kapÅ‚anom. DziÄ™kujÄ™ sÅ‚użbie liturgicznej posÅ‚ugujÄ…cej dziÅ› przy oÅ‚tarzu. DziÄ™kujÄ™ panu Jerzemu, który zrealizowaÅ‚ nasz zamysÅ‚. DziÄ™kujÄ™ przedstawicielom szkóÅ‚, samorzÄ…du i urzÄ™dów. Ta tablica jest nie tylko wyrazem wdziÄ™cznoÅ›ci dla naszego KsiÄ™dza. Przede wszystkim jest naszym wielkim darem wdziÄ™cznoÅ›ci Panu Bogu za Å‚askÄ™ wiary, przynależnoÅ›ci do KoÅ›cioÅ‚a i za posÅ‚ugÄ™ wszystkich kapÅ‚anów, którzy przez lata prowadzili i prowadzÄ… nas do Boga. Czcigodnego KsiÄ™dza Biskupa proszÄ™ o udzielenie nam bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwa.

Więcej zdjęć w albumie poniżej:

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy 2015