W drodze na ŚDM Kraków 2016 - Górzno - ,,Powstań i żyj

Dnia 10 kwietnia 2015 roku w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Górznie odbyło się czwarte już spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Był Wieczór Chwały pod nazwą ,,Powstań i żyj”, w którym brała udział młodzież z okolicznych parafii min.: z Sulbin, Garwolina, Miętnego i Borowia. Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialni byli członkowie górzeńskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Pawłem Wysokińskim. Spotkanie było wzbogacone oprawą muzyczną w wykonaniu młodzieży z tej parafii wraz akompaniamentem.

Całość rozpoczęła się od przywitania zgromadzonych wiernych oraz zawiązania wspólnoty z odśpiewaniem „Pieśni Jedności”. Następnie rozpoczęła się Eucharystia, koncelebrowana przez tutejszych i przybyłych księży, w której poruszającą homilię wygłosił dla uczestników ks. Piotr Witkowicz. Głosił on o potrzebie nawrócenia czyli powstania i życia w zgodzie z Bogiem, gdyż tylko zrzucając z siebie ciężar grzechu, możemy żyć w pełni. Słowa „Powstań i żyj” wielokrotnie padały z jego ust, aby podkreślić ich wagę oraz aby zmotywowały nas do ciągłego podnoszenia się z wszelkich upadków.

W naszym spotkaniu nie zabrakło także nawiązania do Światowych Dni Młodzieży. Oprócz ikony Matki Boskiej, która była widoczna na ołtarzu, dwie liderki z górzeńskiej parafii przybliżyły zgromadzonym ideę  Światowych Dni Młodzieży. Dziewczyny zachęcały również do aktywnego udziału w akcji ,,Poświęć kilometr”, dzięki której młodzież z Boliwii i Czadu, której nie stać na podróż do Polski, zyska szansę na udział w ŚDM. Po ich wystąpieniu, odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu ŚDM „Błogosławieni Miłosierni” wraz z wszystkimi przybyłymi gośćmi.

Uwieńczeniem tego Wieczoru Chwały była adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez ks. Piotra, w której każdy w dowolny sposób mógł spotkać się z Bogiem. Mogliśmy przybliżyć się do Boga fizycznie i podejść do ołtarza, gdzie w swojej modlitwie słowa „Powstań i żyj” były osobistym przymierzem z Bogiem. Tam też każdy uczestnik otrzymał kamyk z symbolem chrześcijańskiej ryby na znak zawarcia tego właśnie przymierza. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, jak również zapraszamy na kolejne spotkanie, 22 maja w Parysowie.

Młodzież z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie.