Rejonowe spotkanie katechetów

20 sierpnia 2015 r. Wydział Nauczania siedleckiej Kurii Diecezjalnej zorganizował rejonowe spotkania katechetów poprzedzające nowy rok szkolny. Spotkanie to odbyło się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Rejonowe spotkanie formacyjne rozpoczęło się o godzinie 10.00 zawiązaniem wspólnoty, a następnie celebrowana była Msza Święta. Liturgii przewodniczył wizytator dekanatu łaskarzewskiego – ks. B. Filipiuk, zaś homilię wygłosił Dyrektor Wydziału Nauczania – ks. K. Baryga.

Kolejna część spotkania  – konferencyjna- odbyła się w  auli KLO w Garwolinie. Pierwszy głos zabrał ks. kan. dr Krzysztof Baryga, następnie po krótkiej przerwie,  kilka słów do katechetów skierował Wicedyrektor Wydziału Nauczania ks. dr Paweł Kindracki.

Spotkanie poruszyło wiele istotnych spraw organizacyjnych związanych z nowym rokiem szkolnym, przypomniane zostały ważne komunikaty i daty, katecheci otrzymali również wsparcie duchowe i siły na kolejny rok szkolny. W spotkaniu uczestniczyli katecheci z dekanatów: garwolińskiego, łaskarzewskiego i osieckiego.

oprac. Magdalena Jasińska