Betlejemskie Światełko Pokoju w naszej parafii

W niedzielę 21.12.14 r. Betlejemskie Światełko Pokoju
zostało przyniesione do naszej parafii przez
harcerzy i harcerki z 4 szczepu „Adventure”.

Mamy nadzieję że symbol pojednania i miłości –
Betlejemskie Światełko Pokoju trafi także na wasz stół wigilijny,
aby przybliżyć was do groty Betlejemskiej w której 2000 lat temu
urodził się mały Jezus Chrytus.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła ma początku nazwę „Światło w ciemności”. Austriaccy skauci roznosili ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.