Spotkanie dla młodzieży - ŚDM

18 grudnia parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie po raz kolejny zaprosiła młodych aby wspólnie przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

„Ku wolności” - tak zatytułowaliśmy to spotkanie - mówi ks. Wojciech Sobieszek, rejonowy koordynator ŚDM Garwolin. Gościem wyjątkowym spotkania byli Wyrwani z Niewoli - Piotr i Jacek. Grupa ewangelizacyjna pochodząca z Białegostoku dzieliła się świadectwem swojego doświadczenia Boga. „Dlatego dzisiaj my, łyse banie, głosimy Jezusa Śmierć i Zmartwychwstanie” - potwierdzają obydwaj.

W kolegiacie w Garwolinie o godzinie 18.00 zawiązaliśmy wspólnotę,  następnie przeszliśmy do CSiK w Garwolinie, aby tam wysłuchać świadectwa. Następnie około godziny 20.15 rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Istnieją dwa typy „duchowych aplikacji”: dosłowne i duchowe. Większość z nas ma smartfony. Możemy zainstalować na nich takie aplikacje jak: Pismo Święte, Modlitwa w drodze, Różaniec, Ewangelia... Drugi rodzaj aplikacji to Sakramenty święte, a szczególnie Sakrament Pojednania i Eucharystia. Korzystanie z jednych jak i drugich może być niezwykle pomocne w budowaniu relacji z Jezusem i zaspakajaniu swoich potrzeb duchowych. Dlatego podczas tej adoracji można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania - zauważa kapłan.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę
ks. Dziekana - prałata Ryszarda Andruszczaka
oraz Burmistrza m. Garwolin - p. Tadeusza Mikulskiego
za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy młodzieży z KSM Garwolin,

scholi i wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu tego spotkania.
Następne spotkanie 28 lutego 2015 r. w parafii w Miętnem.

Dziś dla Garwolina ważna informacja, wszystko mogę w tym, który mnie umacnia!

Zobacz relację Video: