Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca

W niedzielę, 26 paĹşdziernika 2014, w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie przeżywały swój dzień skupienia Koła Żywego Różańca z Dekanatu Garwolińskiego. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta celebrowana o godz. 10.00 w Garwolińskiej kolegiacie. Przewodniczył jej ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Razem z nim koncelebrowali ks. Dariusz Parafiniuk – proboszcz parafii Borowie i diecezjalny duszpasterz  kultu Maryjnego ks. kan. Paweł Wiatrak. Ks. Paweł wygłosił homilię w czasie Mszy Świętej. Nawiązał w niej do kultu Matki Bożej, zachęcił do modlitwy przez Jej wstawiennictwo, przypomniał o obowiązku modlitwy za dzieci i z dziećmi.

Po Eucharystii siostry i bracia z Kółek Różańcowych przeszli do auli Katolickiego Liceum. Tam ks. Paweł wygłosił konferencję w czasie której m.in. przybliżył postać służebnicy bożej  Pauliny Jaricot. Żyła ona na przełomie XVIII i XIX w. Urodziła się 22 lipca 1799 r. w Lyonie, w rodzinie właścicieli fabryki jedwabiu. To ona była założycielką dobrze nam znanego dziś  Żywego Różańca. Jej życiowym mottem były słowa: „Najważniejsze to głosić Chrystusa”. Zmarła 9 stycznia  1862 r. W tym czasie w Żywym Różańcu było  już ok. 2 mln 250 tys. osób w samej tylko Francji. 25 lutego 1963 r. Papież Jan XXIII ogłosił ją sługą Bożą.  Po modlitwie Anioł Pański, był czas na herbatę,  ciasto, pączki i rozmowę. Na koniec  pamiątkowe zdjęcie i błogosławieństwo. Pada też propozycja, aby znów spotkać się w podobnym gronie. Ks. Dariusz proponuje, aby tym razem odbyło się ono w Borowiu, w styczniu 2015r. Pomysł zostaje podchwycony.
 


Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com