Wyjście Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę z Garwolina

„Pan mój i Bóg mój” to hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Jak co roku, w dniu 3 sierpnia do grup wędrujących do Częstochowy dołączają grupy z Garwolina - 7A i 7B. Dla pielgrzymów obu grup kilkudniowe wędrowanie  rozpoczęło się udziałem w Eucharystii, sprawowanej w naszej Kolegiacie o godz. 6.30. Mszę św. koncelebrowali księża przewodnicy: ks. Wojciech Sobieszek - przewodnik grupy 7A, ks. Michał Chojecki - przewodnik grupy 7B oraz ks. Kamil Duszek, który pielgrzymuje jako wice przewodnik grupy 7A. W gronie celebransów znaleĹşli się również księża proboszczowie parafii  garwolińskich: ks. kan. Stanisław Małek - proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, ks. Andrzej Lemieszek - proboszcz parafii św. Jana Pawła II oraz ks. kan. Jan Grochowski z parafii Trąbki. Uroczystej koncelebrze przewodniczył dziekan ks. prałat Ryszard Andruszczak, który także wygłosił Słowo Boże. Na zakończenie Eucharystii wszyscy zostali pokropieni wodą święconą, a pielgrzymi zostali pobłogosławieni na długą drogę do naszej Matki Maryi.

Co słychać w grupach pielgrzymkowych? Entuzjazm, radość i nadzieję.
Garwolin nigdy nie zawodzi, jeśli chodzi o liczebność grup.
W grupie 7A zapisało się około 170 pielgrzymów, a w grupie 7B około 100.

Niektórzy jeszcze dopiszą się na trasie. Przy pięknej, niedzielnej pogodzie
pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę, wymarsz nastąpił o godz. 7.50.

Z krzyżem, z pieśnią na ustach ruszyli: ks. proboszcz Ryszard Andruszczak,
burmistrz p. Tadeusz Mikulski, starosta p. Marek Chciałowski i  wszyscy pielgrzymi.

Policja pięknie zabezpieczyła trasę, porządkowi grup podjęli trud kierowania ruchem.
Gitary zabrzmiały, odezwały się bębny, poleciały okrzyki - Od Garwolina świat się zaczyna!
To już ten czas pielgrzymki - czas łaski i radości, czas wielkiej modlitwy.
Było barwnie i uroczyście, wielu żegnało pielgrzymów z łezką w oku,
wspominając czas swojego pielgrzymowania.

Wszystkim pielgrzymom życzymy wytrwałości
i obiecujemy modlitwę oraz towarzyszenie na pielgrzymim szlaku!

Krótka relacja filmowa:

Poniżej znajdziemy fotorelację,
zapraszamy do oglądania zdjęć:

Wyjście XXXIV PPP na Jasną Górę -
grupy garwolińskie 7 A i 7 B