Skupienie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa

W kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie w dniu 23.07.2014 r. odbyło się skupienie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa. O godz. 13.30 rozpoczęła sie Eucharystia, którą celebrowali ks. Henryk i ks. Mariusz - misjonarze Wspólnoty Krwi Chrystusa z Ożarowa oraz ks. Marcin - opiekun WKC z parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie.  W zastępstwie ks. Grzegorza z parafii Przemienienia Pańskiego, ks. Wiesław pełnił posługę spowiednika. W skupieniu uczestniczyli członkowie WKC  z Łaskarzewa, z Parafii MB Częstochowskiej i Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się do domu naszej siostry Heleny, gdzie nastąpiła dalsza część skupienia. Podczas wspólnego posiłku, śpiewano pieśni oraz dzielono się różnymi doświadczeniami. Ks. Mariusz wygłosił konferencję. Tematem przewodnim były zagadnienia: Czym jest dla mnie Wspólnota? Co daje mi przynależność do niej? Czym jest dla mnie dom? Jak wygląda życie w domu, miłość wzajemna domowników, rodziców? Dlaczego młodzież i dzieci często uciekają z domów?  Dzień skupienia zakończył się błogosławieństwem udzielonym przez ks. Henryka. To bardzo cenny i ubogacający czas dla wszystkich uczestników.