II sympozjum Lux Christi w Garwolinie

„Sól ziemi i światłość świata”. Posłannictwo katolików świeckich w parafii- to myśl przewodnia II sympozjum „Lux Christi” zorganizowanego w Garwolinie przez kapitułę kolegiacką Przemienienia Pańskiego wraz z Konwentem „Lux Christi”.

W uchwałach polskiego II Synodu Plenarnego możemy przeczytać, że Stwórca posyła świeckich, aby byli solą ziemi, aby przez to nadawali światu ewangeliczny smak, przemieniali, uświęcali świat od wewnątrz, na sposób zaczynu. A jako światłość świata mają oświetlać wszelkie drogi, po których kroczą światłem wiary, nadziei i miłości. Ich wspólne działanie naznaczone jednością, ma przyczynić się do okazywania obecności Boga w świecie- powiedział ks. dr Paweł Kindracki, wicedyrektor Wydziału Nauczania Kurii diecezjalnej w Siedlcach.

W sympozjum uczestniczyli kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci i nauczyciele z czterech dekanatów powiatu garwolińskiego.

W czasie sympozjum prelegenci z KUL zrealizowali następujące zagadnienia:
„Posłannictwo katolików świeckich w parafii” – ks. dr hab. Dariusz Lipiec
„ Posłannictwo nauczyciela w szkole i parafii” – ks. dr hab. Andrzej Kiciński