Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2014

W sobotę 6 września 2014 przeżywaliśmy Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2014, spinając klamrę na poprzednim roku formacyjnym, a wchodząc tym samym w kolejny rok pracy w diecezji, w parafiach, w małych grupach. Liturgii przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. Już na początku homilii podkreślił, że przed nami stoi trudne zadanie przekazywania innym radości Ewangelii. Dlatego w całości naszej pracy formacyjnej musimy wystrzegać się pychy i pamiętać o słowach św. Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?”, abyśmy stale zdawali sobie sprawę, skąd pochodzi dobro, które w nas jest. Bardzo wymownie wybrzmiały również inne słowa Apostoła Narodów: „Za wszystko dziękujcie!”. Powinny one być dla nas zachętą do dojrzałego przyjmowania Ewangelii i realizacji powierzonych nam zadań nawet, a może szczególnie w momentach, gdy trud i monotonia pracy przysłania nam ważny cel wzrastania w wierze.

Świadectwo naszej wiary wsparte na Duchu Świętym ma ogromną moc, dlatego też dzielenie się swoim doświadczeniem rekolekcji wakacyjnych zawsze stanowi dla innych ważny sygnał do tego, że przeżywaniem Ewangelii i osobistej relacji z Chrystusem trzeba się dzielić, by wzajemnie się ubogacać i uczyć głoszenia. Ks. Franciszek Blachnicki pisał: „Wtedy jest oaza, gdy w Duchu Świętym przyjmujemy Chrystusa, Jego Słowo i staramy się temu światłu poddać życie.” Wspólnota, którą tworzymy, jest taką oazą i będzie nią, jeśli MY będziemy kierować się tą prostą instrukcją trwania przy Chrystusie! Chwała Panu za ten czas!