W poszukiwaniu Boga - dekanalne spotkanie młodzieży

23 maja 2014 r. w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbyło się spotkanie organizowane dla młodzieży z dekanatu garwolińskiego. Tym razem dziękowano Bogu m.in. za kanonizację Jana Pawła II.

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Rozpoczęło się od zapoznania się, czym jest i jak działa wspólnota Cenacolo - wielu z nas po raz pierwszy usłyszało o niej właśnie podczas spotkania. Niesie ona pomoc młodym ludziom z różnymi problemami, m.in: narkomanią, czy alkoholizmem. Wspólnota ta powstała w 1983 roku z inicjatywy Elwiry Petrozzi - włoskiej zakonnicy. - Wierzymy, że życie chrześcijańskie, w całej swej pełni, jest prawdziwą odpowiedzią na wszystkie niepokoje człowieka. Nikt poza Tym, który nas stworzył, nie jest w stanie odbudować serca człowieka, zagubionego pośród doświadczeń życia, które utraciło sens. Naszą siłą jest miłość darmowa, miłość, która rodzi się z Chrystusowego Krzyża, która przywraca umarłym życie, więĹşniom wolność, a niewidomym wzrok - takie jest przesłanie Wspólnoty Cenacolo. Po obejrzeniu prezentacji, która w znacznym stopniu przybliżyła działalność wspólnoty można było wysłuchać świadectwa dwóch mężczyzn, którzy kiedyś bardzo mocno pogubili się w życiu, a teraz mogą dzielić się swoimi przeżyciami z młodymi, którzy często szukając sensu życia sięgają do nieodpowiedniego Ĺşródła: narkotyków, alkoholu i innych pokus.

Następnie, młodzież z Parafii MB Częstochowskiej przypomniała życiorys Świętego Jana Pawła II, jeszcze raz uczestnicy spotkania mogli „przejść” drogę od jego narodzin do świętości.

Na koniec, wszyscy zgromadzeni, zebrani we wspólnym uścisku dłoni odśpiewali pieśń „Moje Miasto, Wadowice”.