Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Dni wspólnoty, które odbywają się w różnych parafiach co pewien czas, to okazja do spotkania z innymi małżonkami. Ks. Franciszek Blachnicki, dziś kandydat na ołtarze, zachęcał małżonków, by szukali wspólnej drogi do Pana Boga. Jeśli mąż i żona obierają Jezusa za swego  Pana i Zbawiciela, ich małżeństwo nabiera nowej jakości, a wzajemne relacje są zwyczajnie dużo bliższe.

23 marca 2014 r. w naszej parafii odbył się formacyjny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zaszczyciły nas swoją obecnością kręgi Domowego Kościoła z parafii: Sobolew, Zabieżki, Gończyce, Miętne, Trąbki oraz z Garwolina z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Przemienienia Pańskiego.

Rozpoczęliśmy o godz. 14.00 modlitwą do Ducha Świętego. Po powitaniu przybyłych rodzin i młodzieży z rejonu garwolińskiego przez parę rejonową Krystynę i Mieczysława Smolińskich, nastąpiło dzielenie się Słowem Bożym. Konferencję  pt. „Rola sakramentów wtajemniczenia w procesie nowego narodzenia” wygłosił ks. Roman Wojtczuk - moderator rejonowy.

Uczestnicy Dnia Wspólnoty wzięli udział w nabożeństwie Gorzkich Żali
z kazaniem pasyjnym oraz w Eucharystii, której przewodniczył
Ks. Prałat Ryszard Andruszczak, dziekan dekanatu garwolińskiego.
Słowo Boże wygłosił ks. Roman. Posileni pokarmem duchowym,

Serdecznie dziękujemy wszystkim małżonkom z Domowego Kościoła, młodzieży i dzieciom
za Waszą obecność i zaangażowanie w budowanie wspólnoty i jedności.
Za ten czas radości i modlitwy, który mogliśmy razem spędzić - chwała Panu!