KSM - służba Bogu i OjczyĹşnie

11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy bowiem rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po przeszło 120 latach niewoli. KSM w swoją misję wpisaną ma służbę Bogu i OjczyĹşnie, dlatego też nie mógł nie włączyć się w obchody tego święta. W niedzielę, 10 listopada po każdej Mszy Świętej rozprowadzaliśmy małe chorągiewki, oczywiście z barwami narodowymi. Często duże flagi wywieszane przy domach to inicjatywa dziadków, czy rodziców. KSM chciał, by najmłodsze pokolenie odczuło, że jest częścią historii, dlatego też nasze chorągiewki trafiały w dużej mierze (choć nie tylko) do dzieci. We współczesnym świecie, gdzie mówi się, że miejsce człowieka jest wszędzie, gdzie pojęcie ojczyzny traci swą wartość, to o ich patriotyzm powinniśmy troszczyć się najbardziej. Wydaje się, że nasz cel został osiągnięty - flagi cieszyły się naprawdę dużą popularnością, i to właśnie wśród najmłodszych. Dzieci dumnie trzymały chorągiewki w rękach, a po Mszy Świętej  o godz. 12:00, na placu przy naszej kolegiacie zrobiło się biało - czerwono.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich,
którzy przy tej okazji zechcieli materialnie wesprzeć nasz KSM,
dziękujemy również za wszystkie miłe słowa i gesty skierowane w naszym kierunku. :)

„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.
Nie damy, by nas gnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!"

Zapaszamy do naszej Wspólnoty
a także na naszą stronę internetową -