Młodzi Duchem- kolejne spotkanie w Trąbkach

15 grudnia w parafii św. Józefa w Trąbkach odbyło się kolejne spotkanie młodzieży dekanatu garwolińskiego z cyklu Młodzi Duchem. Był to wyraz wdzięczności Bogu i dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i zawiązania wspólnoty, a poprowadził je ks. Michał Gosk wikariusz z Trąbek. Gości przywitał ks. kan. Jan Grochowski - proboszcz parafii,  następnie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Rompa - wikariusz parafii Mordy. Śpiewy w czasie liturgii animował zespół NIEprzeciętni. W homilii za wzór adwentowego czuwania kaznodzieja postawił postać św. Jana Chrzciciela, zaś odwołując się do słów papieża Franciszka przestrzegał przed wieloma przydrożnymi sprzedawcami dymu, którymi są zagrożenia otaczające współczesnego człowieka. Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Trąbkach. - Nasze spotkanie zakończył wspólny koncert uwielbieniowo - modlitewny w wykonaniu zespołu NIEprzeciętni z Sobolewa prowadzony pod kierunkiem ks. Łukasza Wardaka, który zakończył się Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem. Była to kolejna okazja, by odczuć potężną moc modlitwy młodego Kościoła - podsumował ks. Michał Gosk.


 Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com