8 Wielkopostny Wieczór Młodych - Miętne

W dniu 11 marca 2017r. w Miętnem odbył się już VIII Wielkopostny Wieczór Młodych, pod hasłem Maryja najprostszą drogą do nieba. Było to kolejne spotkanie w ramach spotkań w naszym dekanacie zatytułowanym: Mocni Duchem. Zaczęliśmy o 20:00 śpiewem i zawiązaniem wspólnoty. Przybyło do nas około dziesięć wspólnot z naszej diecezji. Po zawiązaniu wspólnoty kilka pięknych i ciepłych słów powiedział do nas ks. Wojciech Sobieszek. Około godziny 21:00 swoja konferencje zaczął gość, a mianowicie ks. Aleksander Sewastianowicz, który przybył do nas z Białorusi. Ma bardzo małą parafię, która liczy około 35 osób, a średnia wieku parafian to 75 lat. Następnym punktem naszego Wieczoru była droga krzyżowa ulicami Miętnego. Trasa mierzyła około 2 kilometry. 23:00 to czas, kiedy po dłuższym spacerze podczas drogi krzyżowej, można było napić się ciepłej herbatki i wrzucić coś na ząb. O 23:30 rozpoczęliśmy adoracje Najświętszego Sakramentu, która była czasem wyciszenia i bezpośredniego przygotowania się do Eucharystii, która rozpoczęła się o 00:00. Po Mszy Świętej zakończyło się nasze spotkanie, a przybyli goście dostali różaniec jako symbol Maryi oraz zachęty do codziennej modlitwy.

 

 Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com