Powitanie pielgrzymów z USA w naszej parafii

20 lipca 2016 zapisze się jako dzień szczególny dla parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po wielu miesiącach przygotowań, spotkań – wreszcie nadszedł ten moment – pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych zawitali w naszym mieście. Zanim przybyli – młodzi zaangażowani w wolontariat przygotowali piękną oprawę powitania. Schola muzyczna zaaranżowała tańce i śpiewy. Wszyscy czuli dreszczyk emocji – wszak nieznani ludzie, bariera językowa czy inne względy. W końcu to drugi koniec świata. Ale kiedy przyjechali – można od razu było poczuć atmosferę Dni Młodzieży. Żywiołowo, z flagami, pokazywaniem znaków w czasie śpiewu – jednym słowem – zaskoczenia na twarzy gości nie dało się ukryć.

Przybyli do nas z Tulsy, centrum Stanów Zjednoczonych, ze stanu Oklahoma. Mieli za sobą 9 godzin lotu, przygody na lotnisku. Ale chyba szybko zapomnieli o zmęczeniu, bo chętnie włączyli się w tańce razem z młodzieżą, próbowali śpiewać, było entuzjastycznie. Łącznie z Tulsy przyjechało do nas 30 młodych wraz z ks. Fr. Josephem Irwinem. Jako pierwszy przybyłych gości pozdrowił ks. Proboszcz Ryszard Andruszczak. Wyraził nadzieję, że wspólne przeżycie czasu Dni Młodzieży będzie bardzo owocne. Zaraz potem pielgrzymów przejęły rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia oraz serii zdjęć.
ŚDM Garwolin.

RELACJA VIDEO

Więcej zdjęć w albumie poniżej:

POWITANIE PIELGRZYMÓW ŚDM z USA