ŚDM Garwolin - posłanie wolontariuszy

2 lipca na Zarzeczu w Garwolinie odbyło się posłanie wolontariuszy ŚDM Garwolin. Było to włączone w „Piknik z Jezusem”, który organizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

- To z inicjatywy młodzieży działającej przy kolegiacie w Garwolinie, zorganizowany został „Piknik z Jezusem” - podkreśla ks. Wojciech Sobieszek - asystent parafialnego oddziału KSM i rejonowy koordynator ŚDM Garwolin.

Posłanie wolontariuszy polegało na tym, że po uprzednim wyczytaniu parafii, wolontariusze otrzymali koszulki ŚDM Garwolin, mieli możliwość wypowiedzenia się o pracy i ich doświadczeniach związanych z Światowymi Dniami Młodzieży, a następnie po pamiątkowej fotografii, ks. Wojciech odmówił specjalną modlitwę posłania i pobłogosławił wolontariuszy. Następnie odśpiewano  hymn Światowych Dni Młodzieży.