ŚDM przystanek Kolegiata Garwolin

Oto ja - poślij mnie!

Ostatni przystanek ŚDM w drodze do Krakowa przeżyliśmy w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, 17 czerwca. O godz. 18.30 nastąpiło tradycyjne zawiązanie wspólnoty, poprzez wspólny śpiew i prezentację przybyłych grup.  W tym czasie w tle został pokazany film z Rio De Janerio - ukazujący młodzież całego świata, budującą Kościół. Śpiewy wspólnotowe animowała schola muzyczna, która od dawna towarzyszy już naszym czuwaniom. Trzeba przyznać, że choć tym razem zgromadziło się mniej młodych, niż zwykle -to atmosfera spotkania była taka sama - radość i entuzjazm.

Następnie słowo powitania skierował do nas ks. Prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii. Z uznaniem mówił o wędrówce, jaką młodzież przebyła w dekanacie od parafii do parafii w ostatnim roku, przygotowując się bezpośrednio do ŚDM. Wyjątkowym gościem tego wieczora był biskup z Białorusi Kazimierz Wielikosielec, zaprzyjaĹşniony z naszą parafią. Przemówił do zebranych i przekazał słowo pozdrowienia od Młodych z Białorusi. Oni też szykują się do wyjazdu do Krakowa, a po drodze odwiedzą naszą diecezję.

Kolejnym punktem tego wieczoru - dodajmy najważniejszym - była adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie poprowadził parafialny oddział KSM-u. W czasie modlitwy adoracyjnej była możliwość spowiedzi. Adorację przeplatały myśli o miłosierdziu Boga, który pragnie dotknąć każdego z nas swoją miłością. Po zakończonej adoracji wszyscy przeżyliśmy obrzęd posłania poprzez naznaczenie znakiem Krzyża - w nawiązaniu do tajemnicy chrztu. Było to przypomnienie z obrzędu chrztu, kiedy zostaliśmy przez znak Krzyża włączeni do wspólnoty Kościoła, aby być świadkami Chrystusa w świecie. Po komentarzu wyjaśniającym młodzi podchodzili do kapłanów i otrzymywali znak Krzyża na czoło, następnie wszyscy sami sobie przekazali ten znak, czyniąc podobnie. Na zakończenie tej części wspólnie odśpiewaliśmy hymn „Błogosławieni Miłosierni”, dziękując Bogu.

Druga część spotkania to udział w koncercie uwielbienia prowadzonym przez Pawła Chustaka wraz ze Stróżami Poranka. Koncert odbył się w sali CSiK w Garwolinie. Można było usłyszeć zapewnienie, że Bóg troszczy się o każdego z nas, wybacza, zaprasza do wspólnoty Kościoła. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do takich piosenek jak „Wspaniały jest majestat Twój”, czy „Drogi”. Całości trudu organizacji koncertu podjął się ks. Wojciech Sobieszek, a koszty związane z tym wydarzeniem pokryła parafia Przemienienia Pańskiego, za co bardzo dziękujemy na ręce ks. Proboszcza Ryszarda.

Koncert został wpisany także do wydarzeń towarzyszących obchodom Dni Garwolina. Zresztą, staraniem koordynatora rejonowego Ks. Wojciecha Sobieszka, przygotowania idą pełną parą. W centrum Garwolina, na rondzie zostały ustawione banery promujące ŚDM. W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować Włodarzom Miasta za wszelką okazaną pomoc i troskę w przygotowaniu rejonu garwolińskiego do Dni w Diecezjach w czasie ŚDM. W szczególny sposób Dyrektorowi garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury za pomoc przy organizacji koncertu.

Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie tego wielkiego wydarzenia pomoże Młodym odkryć Boga w drugim człowieku i zaowocuje wiarą i miłością.

Ks. Tomasz Koprianiuk, DDM Garwolin

RELACJA FILMOWA:

Wicęcej zdjęć w albumie poniżej

ŚDM PRZYSTANEK KOLEGIATA GARWOLIN 2016