Światowe Dni Młodzieży - Garwolin - Legia

W jaki sposób można promować Światowe Dni Młodzieży? Przeróżny, dało temu przykład Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie. W tym to Gimnazjum, 8 marca - dzień kobiet wyglądał niespotykanie. Dzień ten uczniowie jedynki zapamiętają jako dzień Legii Warszawa.

Ks. Wojciech, jako rejonowy koordynator Światowych Dni Młodzieży, zaangażował uczniów swojego Gimnazjum w propagowanie idei współzawodnictwa oraz zdrowego dopingowania drużyny, jaką jest Legia Warszawa, która to najwięcej fanów ma wśród uczniów tego Gimnazjum. W Garwolinie i okolicach, w dniach 20-25 lipca 2016r. będzie przebywać około 400 osób zza granicy, z takich krajów jak: Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Włochy. Będzie to dla nich czas do zapoznania się z naszą kulturą, obyczajami oraz jako wierni fani Legii, będziemy promować nasz ukochany klub. Inicjatywa wyjazdów młodzieży na mecze Legii - organizowana przez ks. Wojciecha sięga już ponad 3 lat. Nasi uczniowie brali wraz z koordynatorem  udział w meczach z: Śląskiem Wrocław, Cracovią, Lechią Gdańsk, Zawiszą Bydgoszcz... i na każdym meczu, na jakim byliśmy to Legia triumfowała. Oby tak dalej.

Zapraszamy na nasz profil na facebooku - Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie, jak również na profil ŚDM Garwolin, oraz strony internetowe: www.jedynka-garwolin.pl oraz ksmgarwolin.pl