Kolejny przystanek w drodze na ŚDM - Trąbki

Trąbki - to parafia św. Józefa, powstała w latach dwudziestych ubiegłego wieku, po wydzieleniu jej z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.  W rejonie bardziej znana jako Huta, ze względu na hutę szkła. To właśnie tu, 17 grudnia 2015 zagościli młodzi ludzie w drodze na ŚDM w Krakowie. Już w godzinie rozpoczęcia było widać, że Dni Młodzieży cieszą się ogromnym zainteresowaniem - przyjechali młodzi z parafii garwolińskich, z Borowia, Parysowa, Górzna, Miętnego i Unina. Młodzieży towarzyszyli ich duszpasterze. W sumie około 150 osób. Ten czwartkowy wieczór zapewne wpisze się w ich serca jako piękne doświadczenie wiary i Kościoła. Ale po kolei.

Najpierw schola muzyczna rozśpiewała wspólnotę, w akompaniamencie pieśni pielgrzymkowych. Ks. Mariusz Dziwulski, wikariusz parafii przedstawił program spotkania: Eucharystia i spotkanie z p. Dariuszem Malejonkiem. Wszystko pod tytułem „Przebaczenie i pojednanie”. Całość spotkania pięknie wpisała się w treści obecnie przeżywanego Roku Miłosierdzia, którego ważnym wydarzeniem będą Dni Młodzieży w Krakowie i całej Polsce. Ks. Proboszcz kan. Jan Grochowski przywitał wszystkich, a przy okazji ukazał rys historyczny parafii.

W czasie Eucharystii homilię wygłosił ks. Łukasz Kałaska, pochodzący z Trąbek, a obecnie pracujący w Łukowie. Nawiązywał do hasła spotkania, posługiwał się barwnym językiem wywołując wiele radości pośród młodych. Po Eucharystii oczekiwaliśmy Gościa, który ze względu na napięty program dnia troszkę się spóĹşniał. W tym czasie ks. Kamil Duszek animował młodych poprzez śpiew i pantomimy.

Około godz. 21.30 przybył do naszej wspólnoty Dariusz Malejonek. Charakterystyczne dredy nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Swój przekaz rozpoczął od podzielenia się osobistym przeżywaniem wiary we wspólnocie Kościoła. Wyraził wielką wdzięczność Bogu za to, że postawił na jego drodze ludzi, którzy wprowadzili go do Kościoła. Jak mówił, pochodzi z rodziny niekatolickiej. Teraz może świadczyć o Chrystusie. Podzielił się także swoją radością z faktu, że został mianowany ambasadorem ŚDM w Krakowie, że może mówić o tym wydarzeniu wszędzie, gdzie to możliwe. Swój czas także wykorzystał na wspólne śpiewanie z młodymi, którzy żywiołowo podejmowali śpiew w rytmach reggae. Okazuje się, że wystarczy gitara, trochę talentu i Duch Święty, aby w prosty sposób ewangelizować. Mówił o tym Dariusz, że tylko Bóg może zmienić ludzkie serce, człowiek sam z siebie nie może niczego. Zwracając się do Młodych głosił kerygmat wielkiej miłości Boga do człowieka, której doświadczył on sam, jego przyjaciele muzycy, o czym teraz nie może milczeć.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Alibi. Zdumiewające, że wielu młodych znało tekst na pamięć. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się do domu, pełni nadziei.

Więcej zdjęć w albumie poniżej

TRĄBKI  17.12.2015