VII Wielkopostny Wieczór Młodych w Miętnem

Tym razem spotkaliśmy się na VII Wielkopostnym Wieczorze Młodych w Miętnem, 20 lutego. To tradycyjne już wydarzenie w parafii przyciągnęło rzesze ludzi młodych z dekanatu garwolińskiego oraz z parafii zaprzyjaĹşnionych, spoza dekanatu, jak Biała Podlaska, Żelechów, Maciejowice, Osieck, Pilawa, Sobolew, Łaskarzew i wielu innych. W sumie zebrało się nas ok. 300 osób. Jak zawsze organizacją tego spotkania zajął się miejscowy oddział KSM-u, pod kierunkiem ks. Asystenta Kamila Duszka. Myślą przewodnią były słowa św. Pawła  - „nie jesteś już niewolnikiem”, rozważane w kontekście przesłania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Co przeżyliśmy? Rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i prezentacji grup parafialnych. W ciepłych słowach zwrócił się do nas ks. Jerzy Janowski, proboszcz parafii. Tchnął w nasze zgromadzenie Ducha Świętego, poprzez specjalną modlitwę. Podczas spotkania towarzyszył nam śpiew i animacje scholii muzycznej, przygotowane pod kierunkiem prowadzącej Aldony Zadrożnej. Następnie ekipa teatralna wystawiła pantomimę, której treścią było ukazanie wolności, jaką mamy w Chrystusie. W klimacie refleksji wsłuchaliśmy się w konferencję ks. Pawła Pajdosza, wikariusza z Pilawy. Sugestywnie ukazywał do czego prowadzą zniewolenia duchowe i jak można się temu przeciwstawić. Niewątpliwie zapamiętamy rozbitą szklankę, co było efektownym zabiegiem ukazującym ruinę, jaką przynoszą człowiekowi grzechy. Z tej ruiny, rozsypanego w drobny mak ludzkiego życia, tylko Jezus jest w stanie stworzyć nowego człowieka.

Po konferencji przyszedł czas na agapę. W ciasnych warunkach, ale zawsze w duchu wspólnoty – kanapki, napoje, ciasto – pięknie dziękujemy wszystkim kucharzom, bo pewnie trudno byłoby bez nich…

Ważnym momentem wieczoru było świadectwo Adama Woronowicza, aktora, który wcielił się w rolę ks. Jerzego Popiełuszki, w głośnym filmie „Ks. Jerzy Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Wiele ciekawych myśli i spostrzeżeń padło w trakcie jego wystąpienia. Bardzo akcentował wartość wiary chrześcijańskiej w świecie, to, kim jesteśmy jako uczniowie Chrystusa. Nawiązywał do osobistych wątków związanych z rolą ks. Jerzego.

Po świadectwie Adama zatrzymaliśmy się na godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Była to także okazja do spowiedzi. O północy celebrowaliśmy Eucharystię. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą coraz bardziej przybliżały nas do Dni Młodzieży, już teraz zapraszamy do Borowia, 8 kwietnia.  (Ks. Tomasz Koprianiuk, DDM Garwolin)

więcej zdjęć w albumie poniżej

VII WIECZÓR MŁODYCH MIĘTNE 2016