Inauguracja Wielkiej Nowenny przed ŚDM w Garwolinie

22 paĹşdziernika 2015 w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II uroczyście rozpoczęliśmy Wielką Nowennę przed ŚDM w Garwolinie i Krakowie w 2016 roku. Gospodarzem wydarzenia była parafia św. Jana Pawła II w Sulbinach, gdzie miała okazję spotkać się młodzież dekanatu garwolińskiego. O godz. 17.00 celebrowaliśmy Eucharystię, pod przewodnictwem Ks. Dziekana Prałata Ryszarda Andruszczaka. Homilię wygłosił ks. Paweł Broński. Ukazał w niej rozumienie nowenny jako czasu błogosławionego, podobnego do okresu, gdy kobieta nosi pod sercem nowe życie. W nowennie chodzi o taki sposób życia, aby na końcu objawiło się dzieło Pana Boga - nowy człowiek. Podążając do Krakowa w tym czasie możemy doświadczać Bożego Miłosierdzia, które jest kluczem do nawrócenia i pojednania. Aby to dobrze przeżyć potrzeba mocnego zaangażowania się w dzieło ŚDM.

Po Eucharystii ks. Łukasz Skolimowski poprowadził różaniec Młodych. W rozważaniach ukazywał wartość Bożego Słowa jako światła, które rozświetla życie człowieka. Następnie grupa teatralna, pod kierunkiem p. Anny Gendek, zaprezentowała spektakl „Przed sklepem jubilera”, na motywach sztuki Karola Wojtyły. Po tej uczcie duchowej odprawiliśmy nowennę ku czci św. Jana Pawła i wszyscy ucałowaliśmy Jego relikwie.

Wspólnej modlitwie pomagała schola muzyczna, powołana specjalnie na ŚDM (sekcja muzyczna), za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy również za pomoc i organizację dla duszpasterzy parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach - ks. proboszczowi Andrzejowi Lemieszkowi oraz ks. Łukaszowi Skolimowskiemu.

Więcej zdjęć w albumie poniżej:

Inauguracja Wielkiej Nowenny ŚDM w Sulbinach

ks. Tomasz Koprianiuk DDM Garwolin