Inauguracja Wielkiej Nowenny przed ŚDM w KLO

22 paĹşdziernika 2015 w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w szkole katolickiej im. C.K.Norwida w Garwolinie zorganizowaliśmy po raz kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży. W ten sposób pragnęliśmy włączyć się w diecezjalną akcję pod hasłem Wielka Nowenna przed ŚDM’16. Nasza Szkoła od samego początku aktywnie uczestniczy w wydarzeniach, które promują Dni Młodzieży. W czerwcu 2014 roku licznie włączyliśmy się w peregrynację Znaków ŚDM, w kolejnym roku braliśmy udział w Dniach Młodzieży w Siedlcach, Jerychu Młodych, akcji Poświęć kilometr! dniu Świętości Życia, rekolekcjach szkolnych czy wyjazdach do Katolickiego Radia Podlasie. Idea ŚDM jest nam doskonale znana i aprobowana przez naszą szkolną społeczność.

Dlatego kolejna odsłona ŚDM-u w szkole była nie tyle akcją promującą, co wyznaczającą kierunek - dobre duchowe przygotowanie do tego największego święta Młodzieży katolickiej całego świata. Na początku uroczyście została wniesiona ikona Matki Bożej - znaku ŚDM. Następnie obejrzeliśmy film Are you ready? i odpowiedzieliśmy głośno „tak” na zaproszenie papieża Franciszka do Krakowa. Bardzo żywiołowo zaśpiewaliśmy hymny, które towarzyszyły młodzieży w Rzymie, i Częstochowie. Dobrze już znamy obecny hymn Błogosławieni miłosierni! W międzyczasie zostało powiedziane świadectwo uczestnika ŚDM-u - ks. Tomasza oraz przybliżone fragmenty orędzia papieża Franciszka na przyszłoroczny zlot młodzieży świata. Punktem kulminacyjnym była modlitwa w intencji ŚDM, odmówiona w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim i polskim.

Całość wydarzenia w auli szkolnej rejestrowała TVP, obecna na zaproszenie Diecezjalnego Biura ŚDM, jak również były obecne lokalne media - Katolickie Radio Podlasie, portal wirtualnygarwolin.pl oraz parafiagarwolin.pl. Po zakończonej uroczystości w auli dziennikarka TVP p. Sylwia Michałowska przeprowadziła rozmowy o dniach młodzieży z naszymi uczniami. Planowany termin emisji to 30 paĹşdziernika o godz. 16.40 w TVP1, w ramach audycji Kronika ŚDM. Powtórka w niedzielę 1 listopada o godz. 8.30. Zachęcamy do obejrzenia tej relacji.

Ks. Tomasz Koprianiuk, prefekt KLOiG im.C.K.Norwida

Wiecej zdjeć w albumie obok   ⇒   ŚDM KLO 22.10.2015