Porozumienie i współpraca między ŚDM a powiatem garwolińskim

17 kwietnia 2015 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie podpisane zostało porozumienie pomiędzy samorządem powiatowym reprezentowanym przez starostę i wicestarostę a dziekanem Dekanatu Garwolińskiego i koordynatorem ŚDM rejonu garwolińskiego o współpracy związanej z organizacją Światowych Dni Młodzieży.

-  Spotkaliśmy się z panem starostą Markiem Chciałowskim i wicestarostą panią Urszulą Zadrożną, aby podpisać porozumienie. Jest to kolejny etap takiej współpracy, którą podpisujemy z samorządem powiatu garwolińskiego, i bardzo się cieszymy, że to porozumienie dzisiaj podpisaliśmy. Liczymy na owocną współpracę w tych działaniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży- powiedział ks. Wojciech Sobieszek, rejonowy koordynator ŚDM w Garwolinie. Starosta Marek Chciałowki również nie krył zadowolenia, że takie porozumienie zostało podpisane, bo idea przedsięwzięcia jest piękna.

- Oprócz idei powinno być wprowadzone to w życie. My powinniśmy sami żyć Światowymi Dniami Młodzieży, wówczas będziemy bardziej otwarci do innych - wyartykułował starosta. – Ze swojej strony chciałbym zaprosić zaprzyjaĹşniony rejon Singerei, gdzie również jest Polonia. Wprawdzie z czasów sprzed I wojny światowej, z powstań, ale przeżyła ona trudne chwile i utrzymuje tą polskość. Modlą się sami, z książeczek. Myślę, że będzie to dobry czas, by ta Polonia przyjechała do nas, żeby zaprosić szczególnie młode osoby, dla których ojczyzna, Polska jest znana tylko z opowieści ich rodziców czy dziadków. Żeby zobaczyli, jak wygląda u nas życie, żeby poczuli naszą ojczyznę - dodał.

Pod porozumieniem podpisy złożyli starosta Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna, dziekan Dekanatu Garwolińskiego ks. prałat Ryszard Andruszczak i koordynator rejonowy ŚDM w Garwolinie, ks. Wojciech Sobieszek.

15 kwietnia liderzy ŚDM spotkali się z Zarządem Powiatu Garwolińskiego. Przedstawili tam ideę, historię i propozycję współpracy z samorządem powiatowym. – Trzymamy pana starostę za słowo, że ta nasza współpraca będzie owocna i przyniesie pożytek zarówno powiatowi jak i naszej parafii, naszemu rejonowi- spuentował ks. Wojciech.