Pielgrzymi z Garwolina wyruszyli na maryjny szlak

Z intencjami w sercach i śpiewem na ustach ponad 300 pątników wyruszyło w dwóch grupach na pielgrzymi szlak (3.08.2016). Pielgrzymują, aby spotkać się z Maryją i zanieść jej swoje prośby, błagania i podziękowania. Do pokonania mają prawie 300 km. Mszę św. pod przewodnictwem dziekana dekanatu garwolińskiego ks. prałata Ryszarda Andruszczaka celebrowało 15 księży. Wśród nich m.in.  proboszczowie parafii  MB Częstochowskiej ks. kan. Stanisław Małek, św. Jana Pawła II ks. Andrzej Lemieszek, Borowie ks. Dariusz Parafiniuk, Górzno ks. prałat Jerzy Kalinka, Miastków Kościelny ks. kan. Adam Turemka, dyrektor podlaskiej pielgrzymki ks. Piotr Wojdat, przewodnicy obu grup ks. Wojciech Sobieszek i ks. Paweł Broński oraz Paweł Wysokiński i ks. Kamil Duszek.

W homilii ks. Piotr Wojdat mówił, że podczas pielgrzymki czeka nas wiele znaków zapytania, ale to mało istotne, bo idziemy na spotkanie z Marką Boską. Mówił też o Bożym miłosierdziu, przebaczaniu. - Podczas pielgrzymki, tego błogosławionego czasu będziemy się zastanawiać, jak zbliżyć się do Boga, z otwartymi sercami na to, co chce nam powiedzieć - mówił kapłan.

- Garwolin wyszedł, i to z wielką siłą -  mówił ks. Piotr Wojdat, kierownik 36. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. – Dziękuję za to świadectwo, za to, że jest was tak wielu. Dziękuję za to świadectwo, które dajecie na drodze. Garwolińskie „siódemki” zawsze mają swój styl i tym się cieszymy. Nie chwalę, po to, żeby tego nie pilnować, ale po to, żeby tego było jeszcze więcej - dodał.

- Pielgrzymka jest dla mnie osobistym wyborem Chrystusa i zadeklarowanie się, że przez całe życie chcę podążać za Nim - powiedziała jedna z pątniczek.

- Uważam, że każdy powinien iść na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki, bo tam jest źródło naszego chrześcijaństwa - dodaje siostra Ewa.

– Z całego serca życzymy, byście byli świadkami Bożego Miłosierdzia, byście tej drogi, do której  was wzywa Matka i zaprasza, nie zmarnowali. A ona płaszczem swojej opieki niech was otacza i prowadzi- artykułował dziekan dekanatu garwolińskiego ks. prałat Ryszard Andruszczak. – Będziemy z wami codziennie w modlitwie, a od czasu do czasu również na trasie. Niech Maryja was strzeż, chroni, broni i osłania - powiedział kapłan.

 Pielgrzymów odprowadzili do granic miasta starosta Marek Chciałowski i burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Pierwszym przystankiem jest zawsze gościnny Łaskarzew, a potem nocleg w Maciejowicach i kolejny etap pielgrzymi do Dęblina.
Wszystkie zdjęcia z wyjścia gr 7 A i 7 B z Garwolina, do pobrania poniżej

GALERIA 

PIELGRZYMI Z GARWOLINA NA JASNĄ GÓRĘ 2016

 

Krótka relacja video:


 

 Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com