Wyjście grup garwolińskich na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy

Około 300 pielgrzymów w dwóch grupach wyruszyło 3 sierpnia z Garwolina na pielgrzymi szlak, by zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła. Po porannej Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jana Pawła II, rozśpiewanych wędrowców odprowadzili do granic miasta proboszczowie 4 parafii oraz włodarze powiatu i miasta.

Mszę św. pod przewodnictwem proboszcza parafii św. Jana Pawła II ks. Andrzeja Lemieszka celebrowało 9 kapłanów, a wśród nich m. in. dziekan dekanatu garwolińskiego ks. prałat Ryszard Andruszczak, dyrektor podlaskiej pielgrzymki ks. Piotr Wojdat, proboszczowie parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie ks. kan. Stanisław Małek, św. Józefa w Trąbkach ks. kan. Jan Grochowski, przewodnicy obu grup: ks. Wojciech Sobieszek i Michał Chojecki oraz ks. Paweł Broński - wikariusz z par. MB Częśtochowskiej.

- Jest coś takiego, że przychodzi sierpień i jest potrzeba pójścia za Jezusem. Pielgrzymka jest dla mnie osobistym wyborem Chrystusa i zadeklarowanie się, że przez całe życie chcę podążać za Nim- mówi jedna z pątniczek. – Uważam, że każdy powinien iść na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki, bo tam jest źródło naszego chrześcijaństwa- dodaje druga z młodych uczestniczek pielgrzymki.

- Idę po raz pierwszy w pielgrzymce i bardzo się z tego powodu cieszę. Myślę, że jest to kwestia pewnego rodzaju dojrzałości religijnej- uważa inna z garwolińskich pątniczek.

–Idziemy tam szczególnie dla Maryi. Częstochowa to jest duchowa stolica Polski, do której może przyjść każda osoba wierząca, a także poszukująca. Czuję się właśnie taką osobą poszukującą, i chcę odkryć coś, czego mi brakuje - twierdzi pątniczka.

Pielgrzymów odprowadzili do granic miasta starosta Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna, przewodniczący RM Marek Jonczak i burmistrz Tadeusz Mikulski. Radość i śpiew towarzyszyły pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, łzy natomiast pojawiły się na licach żegnających ich najbliższych.

Więcęj zdjęć w poniższym albumnie

Wyjście gr. 7 A i 7 B z Garwolina

Realacja video: