Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Wieczorem o godz. 20.00 z naszej parafii do parafii MB Częstochowskiej wyruszy droga krzyżowa ulicami miasta.
  2. Dzisiaj o 13.00 w centrum Sportu i Kultury w Garwolinie koncert charytatywny dla Darka. Wystąpi grupa teatralna „Rękawiczka”, zespół „Fanatycy” oraz zespół „Harcerskie Interwały”. Wstęp wolny, organizatorzy zapraszają.
  3. 27 marca w Wielki Wtorek w kinie Wilga o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert „Kocham cię życie” z racji 100 lecia I LO im. Józefa Piłsudskiego oraz z racji 600 lecia naszej parafii. Koncert dedykowany jest pamięci uczennicy liceum ś.p. Martyny. Będziemy gościli poetę, pana Krzysztofa Buszmana. Razem z nim śpiewać będą uczniowie z liceum. Wstęp wolny.
  4. W poniedziałek i wtorek o godz. 11.00 rekolekcje dla młodzieży szkolnej.
  5. Paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii będą wydawane w Punkcie Charytatywnym w najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. od 13.00 do 16.00. W inne dni paczki nie będą wydawane.
  6. W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Polecajmy w modlitwach kandydatów do bierzmowania, aby jak najgodniej przyjęli ten sakrament. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko do środy włącznie.
  8. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
  9. W WIELKI CZWARTEK we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław języku tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do godz. 23.00. Droga Krzyżowa Rzymska o godz. 21.00.
  10. WIELKI PIĄTEK - dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Obowiązuje wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych oraz post ścisły czyli jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Do postu zachęcamy również w Wielką Sobotę, aż do wieczornej liturgii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania od godz. 7.00 do wieczornej liturgii. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pana Jezusa. W Wielki Piątek o godz. 15.00 pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Droga Krzyżowa Rzymska o godz. 21.00. Adoracja przy grobie Jezusa do północy.
  11. WIELKA SOBOTA upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani. W liturgii nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. O godz. 8.00 liturgiczna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań, a o godz. 15.00 adorację przy Grobie Pana Jezusa poprowadzi Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie. Zapraszamy do adoracji wszystkich, a szczególnie Straż Pożarną, Kółka Różańcowe, Służbę Liturgiczną, wszystkie wspólnoty naszej parafii a także młodzież i dzieci. Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną. W tym dniu odbywa się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece. W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania adoracja całą noc.
  12. Poświęcenie pokarmów w kościele w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 14.00  (co godzinę). Poświęcenie pokarmów w wioskach od godz. 9.00: 1 ks. - Niecieplin, Łętów, Głosków,Dudka, 2 ks. - Zawady, Leszczyny, Kol. Unin, 3 ks. - Żabieniec, Puznów Nowy, Stary, Jagodne,  4 ks. -Lucin, Natalia, Czyszkówek.
  13. SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę na każdej Mszy św.,w czwartek i piątek jedna godzina przed wieczorną liturgią, a w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów od 9.00 do 14.00.
  14. Zbiórka dla wszystkich ministrantów: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 17.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
  15. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rezurekcja o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego udziału, dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów.  Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.
  16. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocy jak w niedzielę - nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
  17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego:  KRK z Niecieplina 100; KRK z Niecieplina zel. Helena Ostolska 200; bezimienna 50, 30, 100; KRK z Garwolina zel. Rosłaniec Jolanta 100; KRK z Garwolina ul. Staszica 100; KRK z Garwolina zel. Genowefa Kuszmierek 100; KRK z ul. Wolnej zel. Halina Garwolińska 200; KRK z ul Budzeń zel. Janina Pawliszewska 160; KRK z Garwolina zel. Mikulska Halina 100; KRK z Garwolina zel. Jadwiga Kot 150; KRK z Żabieńca zel. Osińska Mirosława 200; KRK z Garwolina zel. Kazimiera Kozłowska 100; KRK z Garwolina zel. Szarek Janina 160; Grupa trzeźwościowa 50.
  18. Na figurę św. Anny zostały złożone ofiary: Grupa trzeźwościowa 50; Pracownicy szkoły podstawowej nr 5 w Garwolinie 500.
  19. Zachęcamy do wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przezCaritas Diecezji Siedleckiej poprzez zakup „Baranków Paschalnych”, które przed kościołem rozprowadza Akcja Katolicka.
  20. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Maria Magdalena Kozłowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Dodano: 25 Marzec 2018