Ogłoszenia 4 Niedziela WP 2018

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Duchowym przewodnikiem w tych dniach będzie ks. kanclerz Jan Babik. Program rekolekcji w poniedziałek i wtorek taki sam: o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 20.00 - Msza św. z nauką ogólną, o godz. 10.30 - Msza św. z udziałem dzieci, o godz. 18.00 - Msz św. z nauką dla młodzieży. Nauki stanowe: dla mężczyzn w poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00; we wtorek dla kobiet – również po mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień! Módlmy się za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. W dni rekolekcyjne i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy dopiero w czwartek po południu.
  2. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone są: w poniedziałek – na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii, a we wtorek – jako wyraz wdzięczności księdzu Rekolekcjoniście. W bocznej nawie naszej świątyni jest wystawiony „kosz wielkopostnej jałmużny” gdzie możemy składać produkty żywnościowe, z których będą przygotowane wielkanocne paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
  3. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. w poniedziałek i wtorek po mszy św. o godz. 6.30 a w pozostałe dni po mszy św. o godz. 8.00.
  4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych i starszych z naszej parafii, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach. W zakrystii prosimy zapisywać osoby do których udamy się z posługą sakramentalną. W środę od godziny 9.00 miasto a w czwartek od godziny 9.00 wioski.
  5. Akcja Katolicka sprzedaje przed świątynią „Baranki Wielkanocne”.
  6. Przed kościołem zbiera ofiary na leczenie Pani Beata Dziobak.
  7. Egzamin wewnętrzny kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 17 marca. Gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 2 o godzinie 9.00. Gimnazjum powiatowe, gimnazjum katolickie i gimnazjum z Michałówki o godzinie 11.00. osoby z innych szkół i pozostali kandydaci do bierzmowania przychodzą również na godzinę 11.00. Zabieramy indeksy. Obecność obowiązkowa.
  8. W piątek 23 marca kandydaci do sakramentu bierzmowania przystąpią do egzaminu centralnego, który przeprowadzą przedstawiciele kurii siedleckiej. Początek o godz. 15.00.
  9. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na dzień otwarty szkoły w sobotę 17 marca od godziny 9.00 do 11.00.
  10. Ruch katolicki Focolari zaprasza w niedzielę 18 marca do Trzcianki koło Garwolina na uroczyste obchody 10 rocznicy śmierci założycielki ruchu Chiary Lubich. Rozpoczęci o godzinie 10.00.
  11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: 2x bezimienna po 50 zł.; KRM z Puznowa zel. Rękawek Józef 160; KRK zel. Walentyna Winek z ul. Nadwodnej 200; KRM z Garwolina zel. Antoni Garwoliński100; KRK z Garwolina zel. Anna Jasek 100; KRK z Kol. Unin 130; KRK z Głoskowa zel. Elżbieta Gora 100; b imienna z Garwolina 30; KRK z Czeszkówka ze. Maria Szarańska 150; WKCH 150; KRK z Niecieplina zel. Genowefa Saganek 100; KRK z Kol Unin zel. Wanda Gora150; KRK z Zawad zel. Maria Witak200; KRK z Lucina zel. Helena Szczęsna 100; KRM z Lucina zel. Marian Sowa 200. KRM św. Józefa z ul Polskiej zel. Grzegorz Wierzbicki 150. Serdeczne Bóg zapłać.
  12. Biuro Pielgrzymkowe Arka z Siedlec wraz z Dziełem Biblijnym i jego opiekunem, ks. Piotrem, naszym prefektem, organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 18-25 lipca bieżącego roku. Program przewiduje nawiedzenie najważniejszych dla naszej wiary miejsc związanych z osobą Jezusa i Maryi, takich jak Nazaret, Betlejem, Jerozolima, jak również miejsc turystycznych jak Jerycho, Jaffa czy Morze Martwe. Szczegóły pielgrzymki są wydrukowane w zakrystii oraz na stronie internetowej:arkapielgrzymki.pl Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce życia.
  13. Uczestnicy wyjazdu do Radzynia Podlaskiego na Kongres Kółek Różańcowych złożyli ofiarę na remont organów 200 zł. Bóg zapłać.
  14. Na figurę św. Anny ofiarowano Skwarczyńska Krystyna 50; Justyna Piłka 100; KRM z Garwolina zel. Antoni Garwoliński 100; b imienna 100; b imienna 100; KRK Kol. Unin zel. Wanda Gora 150. Serdeczne Bóg zapłać.
  15. 24 marca na rynku miejskim w Górze Kalwarii będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej o godzinie 15.00.
  16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Zdrożny, Jan Michalik, Marek Młynarczuk, Tadeusz Hejduk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 11 Marzec 2018