Ogłoszenia - 01.10.2017. - XXVI Niedziela zwykła A

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Podajemy intencję papieską: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na diecezjalną caritas.
  3. Przed kolegiatą odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
  4. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 17.00; w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 17.30.
  5. Zapraszamy w poniedziałki i w czwartki do naszej Kolegiaty na katechezy neokatechumenalne, które rozpoczynają się w kościele o godz. 19.00,.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Zachęcamy do spowiedzi oraz komunii św. wynagradzającej.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Na karteczkach możemy składać prośby i intencje w których będziemy się modlić podczas Eucharystii.
  8. W piątek imieniny będą obchodzić: ks. Artur Pióro - wikariusz i ks. Artur Zbański - prefekt. Z tej okazji życzymy kapłanom Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w kapłańskim posługiwaniu.
  9. 6 października obchodzimy 21 r. beatyfikacji Męczenników Podlaskich, przez ich wstawiennictwo prośmy dla nas o jedność w rodzinach i dar męstwa w wyznawaniu wiary.
  10. Jest jeszcze kilka wolny miejsc na wyjazd do Pratulina na „Różaniec do granic”.
  11. Natomiast wieczorem w sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Kościele MB Częstochowskiej w Garwolinie, zakończenie w naszej Kolegiacie.
  12. W sobotę Zespół Szkół w Głoskowie przeżywać będzie 100 lecie istnienia. Dyrekcja, nauczyciele i organizatorzy zapraszają na uroczystą mszę św. w kaplicy w Głoskowie na godzinę 11.00.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  14. Po każdej mszy św. Skauci Europy będą sprzedawali kremówki. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obozu letniego.
  15. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzanie zamówionych intencji mszalnych.
  16. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.30 będzie różaniec za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach a po nim msza św. w ich intencji.
  17. Na figurę św. Anny zostały złożone następujące ofiary: KRK z Jagodnego zelatorki Hanny Góźdź 80 zł; bezimienna 100 zł; bezimienna 100 zł; KRK z ul. Polskiej zelatorki Jolanty Rosłaniec 100 zł.
  1. Zapowiedzi III

Sebastian Wiśnicki, kawaler z Garwolina, par.tutejszej

Agnieszka Katarzyna Krakowiak, panna z Brzezin,

par. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dawid Stanisław Dominiak, kawaler z Łaskarzewa,

par. Podwyższenia Krzyża Świętego

Olga Nozdryn-Płotnicka, panna z Garwolina, par. tutejszej

Zapowiedź I

Sebastian Zatyka, kawaler z Żelechowa, par. Zwiastowania NMP

Aleksandra Anna Sabat, panna z Garwolina, par. tut.

Radosław Dominik Marnic, kawaler z Warszawy, par. NSerca Maryi w Warszawie

Anna Ewelina Mikulska, panna z Warszawy, par. Opatrzności Bożej

Łukasz Kozlowski, kawaler z Garwolina, par. tut.

Sylwia Walenda, panna z par. Górki

Marcin Michał Szczegot, kawaler z Garwolina, par. tut.

Anna Osiak, panna z Garwolina, par. MB Częstochowskiej w Garwolinie

1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: +Franciszek Pawliszewski, Stanisław Piesiewicz, Marianna Bałuk, Kazimierz Makoś, Adam Moczulski i Janusz Sitek, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 01 Październik 2017