Ogłoszenia - 17.09.2017 r. – XXIV Niedziela Zwykła

1)      Dzisiaj w naszej parafii gościmy alumnów WSD naszej diecezji, którzy modlą się razem
 z nami, głoszą Słowo Boże i zbierają tacę na funkcjonowanie Seminarium naszej diecezji.

2)      We wtorek 9 rocz. śmierci ks. Bpa Jana Mazura. Pamiętajmy o nim
 w naszych modlitwach.

3)      W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Na karteczkach możemy składać prośby i intencje w których będziemy się modlić podczas Eucharystii.

4)      28 września po raz kolejny odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy czwartek na Skwer Solidarności w centrum Garwolina o godz. 15.00.

5)      W piątek po mszy św. wieczorowej spotkanie koła lektorów.

6)      Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Po Mszy o godz. 10.00 modlitwa różańcowa z procesją do bocznych ołtarzy
 (w tym dniu nie będzie różańca wieczorem). Na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych i starszych. Za pobożne odmówienie części różańca (pięciu tajemnic) we wspólnocie Kościoła
lub w rodzinie można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo różańcowe dla wszystkich będzie odprawiane codziennie o godz. 17.00,
a po nim Msza św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 17.30.

7)      W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dzieciom klas III oraz spotkanie z rodzicami.

8)      Ofiary złożone do puszek w następną niedzielę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

9)      W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

10)    Starosta Powiatu Garwolińskiego zaprasza na uroczystości związane z obchodami 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Rozpoczęcie uroczystości w środę, 27 września, br. o godz. 12.00 w PSKiP w Miętnem. Cały program uroczystości możemy znaleźć na plakacie w gablotce.
*Wieczorem o godz. 17.30 Msza św. w int. Ojczyzny.

11)    W sobotę, 07. 10. br. z naszej parafii udamy się autokarem do Pratulina
 w ramach projektu ogólnopolskiego: Różaniec bez granic. Zapisy chętnych
 w zakrystii. Koszt 35 zł, obowiązkowo podajemy swój PESEL. Wyjazd o godz. 7.30. Wyżywienie własne. Bezwzględnie zabieramy ze sobą dokument tożsamości. Powrót około godz. 18.00.

*Natomiast wieczorem zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Kościele MB Częstochowskiej w Garwolinie, zakończenie w naszej Kolegiacie.

12)    Na figurę św. Anny zostały złożone następujące ofiary: KRM z Zawad, Zel. Stanisław Piłka – 200zł, KRM Lucina i Natalii – Zel. Andrzej Walicki – 100 zł, KRK z Niecieplina, Zel. Genowefa Saganek, KRK z Zawad, Zel. Maria Witak – 200zł.

13)    W bieżącym numerze Echa katolickiego: o obchodzonej rocznicy bombardowania naszego miasta, o garwolińskiej wspólnocie Iskrze Bożego Miłosierdzia, temat tygodnia - o przykładach usuwania krzyża z przestrzeni publicznej, różaniec bez granic - o szczegółach akcji prowadzonej także w naszej diecezji, Wspólnota AA- o szansach na wyjście z nałogu, przyczyny i leczenie schorzeń laryngologicznych u dzieci.

14)  W tym tygodniu odeszła do wieczności: +Maria Strzeżek. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 17 Wrzesień 2017