Wspólnota Krwi Chrystusa

Trochę historii...

Wspólnota Krwi Chrystusa w Garwolinie powstała latem 2000 r. z inicjatywy s. Anny Janisiewicz i za pozwoleniem ówczesnego proboszcza ks. dziekana Stanisława Maksymowicza. Opiekunem wspólnoty został ks. Mariusz Zaniewicz. Animacją ruchu zajęła się na szczeblu diecezjalnym s. Jadwiga Piątek z Sobolewa a na szczeblu parafialnym s. Anna Napłoszek i s. Halina Mikos. Niebawem dołączyła do nich druga animatorka diecezjalna s. Elżbieta Trzcińska.Członkowie Wspólnoty odbywają formację na skupieniach i rekolekcjach w Domu Misyjnym św. Franciszka Ksawerego w Ożarowie Mazowieckim, w Górkach jak również na terenie własnej Parafii.

Życie wspólnotowe ożywiają spotkania z misjonarzami z racji świąt Bożego Narodzenia Wielkanocy oraz niezapomniane ogniska. Zgodnie z założeniem naszego patrona - św. Kaspra, wspólnota zaangażowała się w działalność misyjną. Korzystając z sugestii ks. Proboszcza podjęliśmy pomoc dzieciom z ośrodka Przystań oraz w hospicjum Santa Galla. Organizujemy loterię fantową, którą prowadzi młodzież ponadto rokrocznie gromadzimy się u stóp Pani Jasnogórskiej na Ogólnopolskim czuwaniu (na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia). Dziękujemy Bogu przez pośrednictwo Maryi za miłość i opiekę nad nami, umacniamy się świadectwem życia innych, Słowem Bożym i razem uwielbiamy Pana, który nas odkupił swoją Przenajdroższą Krwią.

Zapraszamy tych którzy chcieliby się włączyć we wspólnotę modlitwy na nasze spotkania.

SPOTKANIA Z ROZWAŻANIEM SŁOWA BOŻEGO:

Grupa  (męska), animator - Tadeusz Kaliński tel. 720 011 492,
-Jarosławski Zenon, - Marzec Henryk