<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 92

Modlitwa za Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 4 marca w naszej kolegiacie została odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Ryszard Andruszczak. Wprowadzenie historyczne przed rozpoczęciem Eucharystii wygłosił znawca zagadnienia Żołnierzy Wyklętych obwodu Garwolin, pan Zbigniew Gnat- Wieteska. Po zakończonej Eucharystii poczty sztandarowe garwolińskich szkół oraz przedstawiciele władz miasta i starostwa złorzyli kwiaty przy pomniku Żołnierzy AK obwodu Gołąb.

Dodano: 04 Marzec 2018
Tak Siostry Kapucynki z Siennicy zapraszają do wsparcia swojej akcji remontu Domu Dziecka, nad którym sprawują opiekę.

UWAGA!!!Robimy formę przed WIELKIM REMONTEM DOMU DZIECKA!Same nie damy rady, więc prosimy Cię o pomoc. Liczy się KAŻDA złotówka!

Więcej informacji - kliknij tu

Ogłoszenia 3 Niedziela WP 2018
  1. Dziś imieniny Pasterza naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Kazimierzu.
Wielkopostny Dzień Skupienia dla Przedsiębiorców

10 marca w Trzciance k/ Wilgi odbędzie się wielkopostny dzień skupienia. Będzie to czas ożywienia wiary, nowy sposób widzenia siebie i biznesu oczami Jezusa.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby przedsiębiorcze, kierujące własnymi firmami, do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu - informują organizatorzy.

Oferta, cena, reklama…. Nawrócenie. Kto z nas przedsiębiorców nie zna tych pojęć?  Jak je połączyć z nawróceniem? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas prowadzonych konferencji, wspólnych dyskusji, a także Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prowadzący Ks. Mariusz Zaniewicz

Wieloletni duszpasterz Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Założyciel Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie. Duszpasterz Hufca garwolińsko – pilawskiego Skauci Europy. Kapłan o wyjątkowych umiejętnościach ratowania małżeństw i osób indywidualnych w kryzysie, przewodnik duchowy łączący bogate doświadczenie duszpasterskie z wiedzą teologiczną i psychologiczną. Pracownik Kurii Siedleckiej. Od 2018 roku związany z Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców Talent.

Dodano: 03 Marzec 2018
ogłoszenia 2 Niedziela WP 2018
  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji misji i misjonarzy. Dzisiaj w 2 niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy misjom Ad Gentes.
Dodano: 25 Luty 2018
Ogłoszenia I niedziela WP
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 16.00, a w piątki dla dorosłych o godz. 16.30 i dla osób pracujących o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30, a bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
Dodano: 18 Luty 2018
Środa Popielcowa

Popiół na naszych głowach przypomina nie tylko o tym, że Bóg nas stworzył z niczego, ale również o tym, że kiedyś w proch obrócimy się zarówno my sami, jak i nasze plany i ambicje, jeśli nie będą oparte na Ewangelii Chrystusowej. A Ewangelia wymaga od nas wiary i wzywa do nawrócenia. Ten akt wewnętrznej przemiany powinien dokonać się na trzech poziomach: najpierw w relacji do bliźnich przez jałmużnę, ofiarowanie siebie, potem w stosunku do Boga przez modlitwę i oddanie Mu należnej chwały, by w końcu dokonać uporządkowania własnego wnętrza przez post, czyli zaparcie się siebie.

Więcej zdjęć zobaczysz tu

Dodano: 18 Luty 2018
I Niedziela Wielkiego Postu B

(Rdz 9, 8-15)
Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię".

Dodano: 16 Luty 2018
40 Godzinne Nabożeństwo
Parafia Honorata - 40 Godzinne Nabożeństwo
         Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas. Przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu, Żydzi wędrowali przez pustynię przez 40 lat.
Dawniej nabożeństwo czterdziestogodzinne najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach jednak mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. Termin ten zachował się w praktyce duszpasterskiej i zwłaszcza w Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej. Zachęca się również, by urządzać je w Adwencie czy też przed ważnymi momentami dla danego Kościoła lokalnego.

Dodano: 15 Luty 2018
6 niedziela zwykła B

1)   W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie osoby cierpiące, chore i wszystkich, którzy niosą samarytańską pomoc potrzebującym opieki. Msza św. z udziałem chorych i namaszczeniem o godz. 10.00. Prosimy osobom starszym i chorym pomóc w dotarciu do świątyni.

Dodano: 11 Luty 2018

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 92