<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 92

Wielki Czwartek 2018

Msza Wieczerzy Pańskiej to jedyna Msza sprawowana w każdym kościele w tym dniu. Zastępuje ona nieszpory danego dnia i jest uroczystym rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego. Śpiewamy na niej hymn eucharystyczny autorstwa św. Tomasza z Akwinu pt. "Pange lingua" (pol. Sław Języku Tajemnicę): "W noc ostatnią przy wieczerzy, z tymi, których braćmi zwał, czyniąc wszystko jak należy, czego przepis prawny chciał, sam dwunastu się powierzył i za pokarm z rąk swych dał".

Co zobaczysz odwiedzając naszą kolegiatę wieczorem?

Więcej zdjęć kliknij tu

Dodano: 30 Marzec 2018
BIERZMOWANIE

W Wielką Środę, 28 marca 2018 w naszej parafii

odbyła się uroczystość Bierzmowania.

Sakramentu tego udzielił młodzieży z klas III gimnazjum

ks. bp. Piotr Sawczuk - biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ TU

Dodano: 28 Marzec 2018
Droga Krzyżowa ulicami Garwolina

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową wieczorem odprawiona została Droga Krzyżowa. Wzięli w niej udział parafianie garwolińskich parafii. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie strażacy oraz policja. Tegoroczne prowadzenie Drogi Krzyżowej zostało powierzone Wspólnocie Neokatechumenalnej oraz Wychowankom ks. Józefa Szajdy. Droga Krzyżowa zakończyła się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej błogosławieństwem udzielonym przez ks. prałata Ryszarda Andruszczaka Dziekana Garwolińskiego. Wszystkim organizatorom, służbom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Zdjęcia z Drogi Krzyżowej kliknij tu

Dodano: 26 Marzec 2018
Niedziela Palmowa

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Dodano: 25 Marzec 2018
Niedziela Palmowa
  1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Wieczorem o godz. 20.00 z naszej parafii do parafii MB Częstochowskiej wyruszy droga krzyżowa ulicami miasta.
Dodano: 25 Marzec 2018
Egzamin zewnętrzny do sakramentu Bierzmowania

W piątek 23 marca 2018r. w piątym dniu nowenny do Ducha Świętego, nasza młodzież przystąpiła do egzaminu zewnętrznego. Przedstawiciele Kurii Siedleckiej po wygłoszeniu katechezy, przeprowadzili egzamin z 4 części katechizmu: wyznania wiary, sakramentów, życia w Chrystusie oraz modlitwy chrześcijańskiej. Do Wielkiego Wtorku włącznie trwa nowenna do Ducha Świętego przygotowująca kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w Wielką Środę z rąk ks. bpa Piotra Sawczuka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Dodano: 24 Marzec 2018
BIERZMOWANIE

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

w WIELKĄ ŚRODĘ 28 marca o godzinie 17.00

Dodano: 19 Marzec 2018
Ogłoszenia 5 Niedziela WP 2018
  1. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza mężczyzn, którym patronuje św. Józef. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 8.00. O godzinie 8.30 Msza św. w intencji Uczniów, Nauczycieli i całej społeczności szkolnej ZS im. Marszała Józefa Piłsudskiego z racji Święta Szkoły. O godzinie 10.00 zapraszamy na Mszę św. Rzemieślników i Cechy.
Dodano: 18 Marzec 2018
Ogłoszenia 4 Niedziela WP 2018
  1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Duchowym przewodnikiem w tych dniach będzie ks. kanclerz Jan Babik. Program rekolekcji w poniedziałek i wtorek taki sam: o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 20.00 - Msza św. z nauką ogólną, o godz. 10.30 - Msza św. z udziałem dzieci, o godz. 18.00 - Msz św. z nauką dla młodzieży. Nauki stanowe: dla mężczyzn w poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00; we wtorek dla kobiet – również po mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień! Módlmy się za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. W dni rekolekcyjne i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy dopiero w czwartek po południu.
Dodano: 11 Marzec 2018
REKOLEKCJE WiELKOPOSTNE 2018