<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 85

Ogłoszenia 12.11.2017. XXXII Niedziela zwykła A
  1. Dziś gościmy naszego kapłana ziomka, ks. Pawła Wiatraka, który modli się z nami, głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na remonty w swojej parafii.
Dodano: 12 Listopada 2017
99 rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada 2017r.

Święto odzyskania niepodległości obchodzone było uroczyście przez mieszkańców Garwolina. Miejskie obchody uroczystości rozpoczęła msza św. w naszej kolegiacie. Dziękczynnej Mszy św. za wolną Polskę przewodniczył proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Kanonik Stanisław Małek.

Dodano: 12 Listopada 2017
Msza św. za zmarłych kapłanów dekanatu garwolińskiego

W czwartek 9 listopada o godzinie 12.00 została odprawiona Msza św. za zmarłych kapłanów dekanatu garwolińskiego. Msza św. sprawowana była pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Andruszczaka, dziekana naszego dekanatu. Polecaliśmy miłosierdziu dobrego Boga kapłanów pochodzących z dekanatu garwolińskiego oraz kapłanów, którzy zmarli pracując w dekanacie garwolńskim. Przybyli na Mszę św. księża proboszczowie i wikariusze, polecali Bogu zmarłych kapłanów wymieniając ich Imiona i nazwiska. Ufamy, że dzięki Miłosierdziu Boga i modlitwie Kościoła osiągnął oni niebo i będą się wstawiać za nami.

Dodano: 09 Listopada 2017
Ogłoszenia 05.11.2017. XXXI Niedziela zwykła A

W pięknej polskiej tradycji przyjęło się, że organiści roznosili poświęcone uroczyście opłatki wigilijne – symbol miłości i pojednania. Parafianie oczekiwali organisty jako zwiastuna...

Dodano: 06 Listopada 2017
Msza św. za strażaków

W niedzielę w naszej kolegiacie sprawowana była Msza św. w intencji strażaków.  Polecaliśmy Bogu zmarłych i prosiliśmy o błogosławieństwo w pracy dla żyjących. Liturgię poprzedziło uroczyste wprowadzenie sztandarów przez pana Komendanta OSP. Msza św. w pięknej oprawie muzycznej orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie była sprawowana przez ks. Prałata, który w kazaniu przywołał ofiarną pracę strażaków dla ratowania ludzkiego życia i mienia. Po błogosławieństwie kończącym mszę św.  wszyscy włączyli się w uroczystą procesję eucharystyczną.

Dodano: 06 Listopada 2017
Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

„Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj”. To zawołanie stało się dewizą w życiu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Dodano: 30 Październik 2017
Ogłoszenia 29.10.2017. XXX Niedziela zwykła A
  1. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października, w parafii św. Jana II w Sulbinach odbędzie się kolejna Noc Świętych.
Dodano: 30 Październik 2017
Sprzątanie zapomnianych grobów
Parafia Honorata - Sprzątanie zapomnianych grobów
Grupa naszych ministrantów pod opieką ks. Krzysztofa
porządkowała zapomniane groby na garwolińskim cmentarzu.
Dodano: 28 Październik 2017
Ogłoszenia 22.10.2017. XXIX Niedziela zwykła A
  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. W modlitwie różańcowej polecamy Panu Bogu misjonarzy świeckich i duchownych oraz wspieramy to dzieło zbiórką na tacę.
Dodano: 22 Październik 2017
Dzień Papieski. Koncert chórów.
Dodano: 16 Październik 2017

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 85