Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 89

Środa Popielcowa

Popiół na naszych głowach przypomina nie tylko o tym, że Bóg nas stworzył z niczego, ale również o tym, że kiedyś w proch obrócimy się zarówno my sami, jak i nasze plany i ambicje, jeśli nie będą oparte na Ewangelii Chrystusowej. A Ewangelia wymaga od nas wiary i wzywa do nawrócenia. Ten akt wewnętrznej przemiany powinien dokonać się na trzech poziomach: najpierw w relacji do bliźnich przez jałmużnę, ofiarowanie siebie, potem w stosunku do Boga przez modlitwę i oddanie Mu należnej chwały, by w końcu dokonać uporządkowania własnego wnętrza przez post, czyli zaparcie się siebie.

Więcej zdjęć zobaczysz tu

Dodano: 18 Luty 2018
I Niedziela Wielkiego Postu B

(Rdz 9, 8-15)
Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię".

Dodano: 16 Luty 2018
40 Godzinne Nabożeństwo
Parafia Honorata - 40 Godzinne Nabożeństwo
         Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas. Przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu, Żydzi wędrowali przez pustynię przez 40 lat.
Dawniej nabożeństwo czterdziestogodzinne najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach jednak mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. Termin ten zachował się w praktyce duszpasterskiej i zwłaszcza w Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej. Zachęca się również, by urządzać je w Adwencie czy też przed ważnymi momentami dla danego Kościoła lokalnego.


Dodano: 15 Luty 2018
6 niedziela zwykła B

1)   W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie osoby cierpiące, chore i wszystkich, którzy niosą samarytańską pomoc potrzebującym opieki. Msza św. z udziałem chorych i namaszczeniem o godz. 10.00. Prosimy osobom starszym i chorym pomóc w dotarciu do świątyni.

Dodano: 11 Luty 2018
6 niedziela zwykła B

(Kpł 13, 1-2. 45-46)
Tak mówił Pan do Mojżesza i Aarona: "Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, o przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów. Trędowaty, dotknięty tą plagą, będzie miał rozerwane szaty, włosy nieuczesane, brodę zasłoniętą i będzie wołać: Nieczysty, nieczysty! Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem".

Dodano: 10 Luty 2018
5 niedziela zwykła B
1) Jutro przypada 12 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza - ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
Dodano: 04 Luty 2018
Ogłoszenie dla ministrantów

W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów w kościele:

10.00 Gimnazjum

10.30 Podstawówka

11.00 Kandydaci na ministrantów

17 lutego zapraszamy ministrantów na wyjazd do Warszawy - bliższe informacje w zakrystii.

Dodano: 03 Luty 2018
5 niedziela zwykła B

(Hi 7, 1-4. 6-7)
Hiob przemówił w następujący sposób: „Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka? Dni jego czyż nie są dniami najemnika? Jak sługa wzdycha on do cienia, i jak najemnik czeka na zapłatę. Tak moim działem miesiące nicości i wyznaczono mi noce udręki. Położę się, mówiąc do siebie: Kiedyż zaświta i wstanę? Przedłuża się wieczór, a niepokój mnie syci do świtu. Dni moje lecą jak tkackie czółenko, i kończą się, bo braknie nici. Wspomnij, że dni me jak powiew. Ponownie oko me szczęścia nie zazna”.

Dodano: 03 Luty 2018
Garwolin - Kostomłoty

28 stycznia 2018r gościliśmy ks. Zbigniewa Nikoniuka. Ks. Zbigniew jest księdzem rzymsko-katolickim i proboszczem jedynej w Polsce parafii neounickiej w Kostomłotach. Swoją posługę wśród unitów pełni od ponad 10 lat. W homilii przedstawił wybrane fragmenty historii Kościoła i historię tworzenia się obrządków. Dziękujemy za obecność i zaproszenie do nadbużańskich Kostomłot. Zanim udamy się w odwiedziny fizycznie, zapraszamy do wizyty w tej niepowtarzalnej parafii wirtualnie! kostomloty.com

Dodano: 29 Styczeń 2018
4 Niedziela zwykła B
  1. Dzisiaj z racji zakończenia Tygodnia Ekumenicznego gościmy Ks. Zbigniewa Nikoniuka Proboszcza z Kostomłot. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
Dodano: 29 Styczeń 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 89

Odwiedzin: 92708